• 2017-06-14

Edward Norton gościem 7. edycji Transatlantyk Festivalu

Gwiazda filmów Fight Club, 25. godzina i Birdman przyjedzie do Łodzi na zaproszenie festiwalu Transatlantyk. Organizatorzy zaplanowali pokazy jego wybranych filmów oraz spotkanie z widzami. Aktor weźmie też udział w Gali Zamknięcia festiwalu. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Edward Norton (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edward Norton (źródło: materiały prasowe organizatora)

Transatlantyk przypomni publiczności trzy wyjątkowe role Edwarda Nortona, w filmach Primal Fear (Lęk pierwotny), Fight Club (Podziemny krąg) i Birdman. Norton karierę zaczął późno, bo jako 25-latek, drugoplanową rolą w Lęku pierwotnym Gregory’ego Hoblita. Trudno sobie jednak wyobrazić bardziej spektakularny początek. Na castingu aktor pokonał 2000 rywali. Rok później otrzymał już nominację do Oscara za swój aktorski debiut, a w dorobku współpracę z Milošem Formanem (Skandalista Larry Flynt) i Woodym Allenem (Wszyscy mówią: kocham cię).

W kolejnych latach Norton ugruntował swoją pozycję w Hollywood znakomitymi rolami w 25. godzinie Spike’a Lee, Iluzjoniście Neila Burgera czy Królestwie Niebieskim Ridleya Scotta. Widzowie najbardziej pamiętają jednak dwa jego inne wcielenia: brutalnego skinheada w Więźniu nienawiści Tony’ego Kaya oraz zmęczonego życiem bezimiennego narratora Fight Clubu Davida Finchera. Ten drugi obraz szybko stał się filmem kultowym, a dla pokolenia widzów urodzonych na przełomie lat 70. i 80. także jednym z ważniejszych tytułów tej dekady.

Edward Norton gościem 7. Transatlantyk Festivalu
Od 14 do 21 lipca 2017 roku
Łódź

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR