• 2017-06-13

Twój Vincent – światowa premiera filmu już dzisiaj w Annecy

Twój Vincent to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci, zrealizowany jako pełnometrażowa animacja malarska. Znalazł się w Konkursie Głównym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy i budzi ogromne zainteresowanie – bilety na festiwalowe pokazy zostały błyskawicznie wykupione w kilka minut po uruchomieniu systemu sprzedaży.

„Twój Vincent” – Vincent van Gogh (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Twój Vincent” – Vincent van Gogh (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Dzięki estetyce, która podejmuje ogromne wyzwanie wprawienia obrazów Van Gogha w ruch, film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Z radością ją zaprezentujemy – mówił Marcel Jean, dyrektor artystyczny festiwalu w Annecy.

Twój Vincent, jedyny w swoim rodzaju projekt, wyprodukowały polska firma BreakThru Films oraz brytyjska Trademark Films. Pełna tajemnic biografia Vincenta van Gogha jest opowiedziana poprzez jego malarstwo. W filmie „grają” 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych.

Twój Vincent został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Każda z 65 tys. klatek została ręcznie namalowana; w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. Twój Vincent przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Twój Vincent, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Światowa premiera: 13 czerwca 2017 roku
Polska premiera: 13 października 2017 roku
Next Film

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR