• 2017-06-12

Między Galicją a Wiedniem

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza 13 czerwca na wykład Jakuba Forst-Battaglii pt. Między Galicją a Wiedniem. Kalejdoskop stosunków kulturalnych, towarzyskich i politycznych od XVIII do XX wieku.

Jakub Forst-Battaglia, „Między Galicją a Wiedniem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jakub Forst-Battaglia, „Między Galicją a Wiedniem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W okresie rozbiorów Polacy odgrywali w Austrii, a w szczególności w Wiedniu, istotną rolę, zarówno w życiu społecznym jak i przy dworze Habsburgów. Naddunajska stolica była wówczas ważnym ośrodkiem akademickim i artystycznym, co nie pozostawało bez wpływu na życie intelektualne Galicji. Pośród kół niemieckojęzycznej inteligencji Austriackiej Polacy byli wówczas aktywni i licznie obecni. Podczas wykładu dr Jakub Forst-Battaglia skupi się na roli, jaką odgrywali Polacy w stolicy Monarchii Habsburgów od momentu rozbiorów aż do I Wojny Światowej.

Dr Jakub Forst-Battaglia – historyk i slawista, były dyplomata i ambasador, Austriak polskiego pochodzenia. Jest autorem licznych prac na temat stosunków narodowościowych oraz międzynarodowych w Europie Środkowej i Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski oraz Monarchii Habsburgów.

Wydarzenie współorganizowane przez Konsulat Generalny Austrii w Krakowie

Jakub Forst-Battaglia. Między Galicją a Wiedniem
Kalejdoskop stosunków kulturalnych, towarzyskich i politycznych od XVIII do XX wieku
13 czerwca 2017 roku, godz. 18.00
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz