Flogging Molly, czyli celtycki punk w Polsce

19 czerwca we wrocławskim Centrum Koncertowym A2 wystąpi Flogging Molly, mistrzowie celtyckiego punka z Los Angeles. Koncert odbędzie się w ramach Wroclove Fest.

Flogging Molly (źródło: materiały prasowe organizatora)

Flogging Molly (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół został założony w 1997 roku w Los Angeles przez irlandzkiego imigranta, gitarzystę i wokalistę Dave’a Kinga oraz amerykańską skrzypaczkę, Bridget Regan i niemal od razu namieszał na kalifornijskiej scenie muzycznej, wyłamując się jakiemukolwiek zaszufladkowaniu. Rdzeniem muzyki Flogging Molly jest punk rock wzbogacony instrumentami celtyckimi – skrzypcami, mandoliną i akordeonem – oraz połączenie bluesowych progresji z rykiem gitar i tradycyjną muzyką irlandzką, muzyką młodości lidera zespołu – Dave’a Kinga. Ich muzyka to muzyka wygnania i buntu, walki, historii i protestu, muzyka kraju rozdartego na pół, który nie zna pojęcia „kapitulacja”. Flogging Molly w każdej nucie każdego utworu wyraża dla tej determinacji ogromny szacunek. Dla przybywających w lawinowym tempie fanów grupy ta społeczno-polityczna świadomość była od początku bardzo ważna.

Flogging Molly jest zespołem na wskroś koncertowym. W 2010 roku grupa wydała koncertowy album Flogging Molly: Live at the Greek Theatre, dokumentujący jej nieprawdopodobną sceniczną energię, a rok później studyjną petardę Speed of Darkness. Na kolejną płytę zespołu fani czekali długie lata – i w końcu się doczekali. 2 czerwca ukazał się album Life is Good. Polscy fani jako jedni z pierwszych będą mieli okazję usłyszeć utwory z tej płyty.

Flogging Molly
19 czerwca 2017 roku, godz. 20.00
WrocLove Fest 2017
Centrum Koncertowe A2, ul. Góralska 5

Dodaj komentarz