Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… Jackiem Porembą

11 czerwca w warszawskim Teatrze Studio odbędzie się pierwsze z czterech spotkań w ramach projektu Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… Jego bohaterami będą fotograf Jacek Poremba i aktorka Agnieszka Podsiadlik.

Jacek Poremba, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jacek Poremba, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jacek Poremba po raz pierwszy zaprezentuje efekty sesji portretowych swojego autorstwa wykonanych w ramach projektu. Artyści będą rozmawiać o sztuce portretowania, relacji fotograf-bohater, emocjach, które towarzyszą powstawaniu portretu, odgrywaniu ról czy zdejmowaniu maski.

Projekt odbywa się na styku sztuki fotografii i teatru. Nawiązuje do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Zbliżenie to ma na celu nie tylko zatrzymanie obrazu drugiego człowieka, ale przede wszystkim poszukiwanie, rozmowę, czy wreszcie znalezienie porozumienia, momentu, ciszy, zdjęcie maski i sfotografowanie prawdziwego „ja”.

W ramach projektu odbędą się unikalne sesje fotograficzne wykonane przez Magdę Hueckel, Filipa Ćwika, Jacka Porembę i Andrzeja Świetlika – uznanych polskich mistrzów portretu. Każdy z fotografów spotka i sportretuje 7 wybranych osób, mieszkańców Warszawy (rekrutacja na podstawie zgłoszeń). Spotkania będą miały charakter rozmowy, wspólnego poznania artysty i bohaterów. W efekcie spędzonego czasu powstaną zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z
11 czerwca 2017 roku, godz. 19.00
Teatr Studio w Warszawie

1 komentarz do artykułu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… Jackiem Porembą”

  1. MAciek

    Czy będzie spotkanie z Jackiem w Łodzi?

Dodaj komentarz