• 2017-06-10

blisko. bliżej. Studenci wzornictwa w Cricotece

W 2017 roku Cricoteka rozpoczyna współpracę z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. K.E.N. w Krakowie. Propozycja zorganizowania wystawy rocznej pracy studentów kierunku Wzornictwa w przestrzeniach wielokrotnie nagradzanego budynku, którego wnętrza zaprojektowane zostały na najwyższym poziomie, doskonale wpisuje się w plany, żeby pokazywać tutaj nowe trendy w dziedzinie współczesnego designu.

„blisko. bliżej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„blisko. bliżej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa blisko.bliżej odbywa się w ramach festiwalu Wydział Sztuki w Mieście. Wybrane projekty odnoszą się do zagadnienia empatii w projektowaniu. Bliskość rozumiana jest nie tylko pod względem fizycznym, ale i emocjonalnym, kulturowym oraz społecznym. Ergonomia rozwiązań, tradycja rzemieślnicza i projektowanie zrównoważone to tylko niektóre z haseł uwzględnione w prezentowanych projektach.

Wystawie towarzyszą warsztaty:

17 czerwca, godz. 11.00

Eedukacyjno – konstrukcyjne warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym. Co to jest wzornictwo? Czym zajmują się projektanci i co to jest proces projektowy? Uczestnicy pod czujnym okiem wykładowców kierunku Wzornictwo na Wydziale Sztuki zgłębią tajniki cięcia, gięcia i składania papieru oraz budowania form dwu i trójwymiarowych. Będzie możliwość poznannia właściwości materiałów takich jak drewno, kauczuk, metal i wełna.

„blisko. bliżej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„blisko. bliżej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

17 czerwca, godz. 13.00

Warsztaty dla kandydatów na studia na kierunku Wzornictwo. Otwarte warsztaty prowadzone przez studentów wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w ramach Wydziału Sztuki w Mieście 5.0. Będzie możliwość zaprojektowania i stworzenia własnego nakrycia głowy – kapelusza, korony, opaski, dowolnej formy – oraz zaprezentowania go na sobie w formie zdjęcia lub jako część instalacji.

blisko. bliżej
Od 11 do 18 czerwca 2017 roku
Wernisaż: 10 czerwca 2017 roku, godz. 17.00
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie

Dodaj komentarz