• 2017-06-09

Jak poradzić sobie z utratą rodzica?

Słodkich snów miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes 2016 i otwierał sekcję Directors Fortnight. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć najnowszy film Marco Bellocchio (Złoty Lew w Wenecji za całokształt twórczości) już 9 czerwca.

„Słodkich snów”, reż. Marco Bellocchio (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Słodkich snów”, reż. Marco Bellocchio (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Idylliczne dzieciństwo Massima (Nicolo Cabras) kończy tajemnicza śmierć ukochanej matki. Ksiądz twierdzi, że mama chciała pójść do nieba, aby go lepiej stamtąd chronić. Ale chłopiec nie przestaje zadawać sobie pytania o przyczynę jej śmierci.

Pełną miłości relację dziecka do matki poznajemy we wspomnieniach Massima, które nie opuszczają go w dorosłym życiu. W latach 90. Massimo (Valerio Mastandrea: Twarz anioła, Ninedziewięć) jest docenionym dziennikarzem i korespondentem wojennym w Sarajewie. Dotkliwe doświadczenia powodują, że Massimo zaczyna doznawać ataków paniki.

Sprzedaż mieszkania rodziców zmusza go do zmierzenia się ze wspomnieniami z traumatycznej przeszłości. Czy Elisa (Bérénice Bejo: Dzieciństwo wodzaArtysta), pełna empatii lekarka, pomoże dręczonemu przeszłością Massimowi otworzyć się i stawić czoła bolesnemu dzieciństwu?

Film Słodkich snów powstał na podstawie powieści Massima Gramelliniego Fai Bei Sogni (Słodkich snów), która we Włoszech odniosła jeden z największych sukcesów wydawniczych ostatnich lat.

Słodkich snów, reż. Marco Bellocchio
Premiera: 9 czerwca 2017 roku
Against Gravity

Dodaj komentarz