• 2017-06-09

Serce z kamienia

Serce z kamienia to intymna opowieść o dorastaniu dwóch chłopców: Thóra i Christiana. Obraz przedstawia jak bardzo młodość jest w stanie odmienić dorosłe życie.

„Serce z kamienia”, reż. Guðmundur Arnar Guðmundsson (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Serce z kamienia”, reż. Guðmundur Arnar Guðmundsson (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film jest osobistą historią opartą na doświadczeniach reżysera, dorastającego w bliskim kontakcie z naturą. To opowieść przenosząca w intymny świat dwóch nastolatków Thóra i Christiana, wchodzących w okres odkrywania swojej seksualności i pierwszych inicjacji. Podczas gdy jeden z nich próbuje zabiegać o względy pewnej dziewczyny, drugi odkrywa jakie uczucia żywi względem swojego przyjaciela.

Dużym atutem filmu są zdjęcia, które ukazują codzienność małej rybackiej miejscowości. To kraina pełna melancholii, szarości i smutku, która pokazuje jak bardzo można być zagubionym w rzeczywistości.  Serce z kamienia to obraz przedstawiający w najbardziej prawdziwy sposób młodość i to jak determinuje ona kolejne etapy życia.

Film zdobył ponad 30 międzynarodowych wyróżnień, m.in. Nagrodę za Najlepszą Reżyserię oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Serce z kamienia, reż. Guðmundur Arnar Guðmundsson
Premiera: 9 czerwca 2017 roku
Bomba Film

Dodaj komentarz