Piotr Dumała otrzyma Laur Cisowy

Piotr Dumała otrzyma doroczny Laur Cisowy, nagrodę przyznawaną polskim reżyserom za wybitne osiągnięcia zawodowe, na festiwalu Lato z Muzami w Nowogardzie. Wydarzenia główne tegorocznej 21. edycji festiwalu odbędą się w dniach 14–16 lipca, a poprzedzi je tygodniowy Prolog Filmowy.

Piotr Dumała (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Dumała (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Dumała to jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich twórców filmu animowanego, reżyser, scenarzysta, pisarz i rysownik. Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, studiował również animację pod okiem samego Daniela Szczechury. Od kilku lat Piotr Dumała realizuje także filmy kinowe i w zgodnej ocenie widzów i krytyków posiadają one niepowtarzalny charakter. Wybrane filmy animowane Piotra Dumały oraz kinową fabułę Ederly będzie można zobaczyć na Lecie z Muzami.

Główne wydarzenia 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa Lato z Muzami w Nowogardzie odbędą się w dniach 14–16 lipca, a poprzedzi je tygodniowy filmowy “prolog” odbywający się w przestrzeni miasta – w kinie i na plaży. W czasie trwania festiwalu widzowie będą mieli okazję wziąć udział w licznych pokazach filmowych, spotkać twórców polskiego kina, docenić dokonania młodych polskich artystów. Po raz kolejny odbędzie się konkurs polskich filmów krótkometrażowych Filmowa Młoda Polska, zaplanowana została prezentacja filmu niemego z premierową muzyką graną na żywo, będą koncerty i występy artystyczne.

Główne dni festiwalowe poprzedzają też warsztaty artystyczne, które kojarzone są już od lat z Latem z Muzami. W dniach 7–16 lipca będzie można wziąć udział w warsztatach z takich dziedzin jak: teatr, taniec, malarstwo, wokal, instrumenty, film-foto, warsztaty ognia i bębny. Finałem tych spotkań jest specjalny plenerowy koncert dla gości i mieszkańców Nowogardu. Miasto w te dni tętni życiem kulturalnym.

21. Międzynarodowego Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa Lato z Muzami 
Od 7 do 16 lipca 2017 roku
Nowogard

Dodaj komentarz