Fernando Menis wygłosi wykład we Wrocławiu

13 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się wykład z profesorem Fernando Menisem pt. Reason and Emotion in Architecture. Architekt specjalizuje się w monumentalnej architekturze, obiektach użyteczności publicznej, a także w wykorzystywaniu naturalnych zasobów w architekturze i urbanistyce.

Wykład Fernando Menisa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład Fernando Menisa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fernando Menis jets założycielem i głównym architektem w pracowni projektowej „Fernando Menis”; profesorem na European University of Canarias; profesorem na Uniwersytecie Hong Kong (UHK); profesorem European University of Madrid; przewodniczącym Laboratorium dla Innowacji w Architekturze, Designie i Zaawansowanej Turystyce na Teneryfie; członkiem jury, przewodniczącym warsztatów, profesorem wykładów specjalnych na Uniwersytecie Harvard, Columbia NY, ESA Paris, TU Berlin Universities, Akbield Wien Academy oraz na kongresach architektonicznych w Szwajcarii, Austalii, Indiach, Singapurze, Taiwanie, Chinach, Południowej Afryce, Chorwacji, Włoszech, Polsce, Kolumbii, Meksyku i wielu innych.

Architekt był wielokrotnie otrzymał nagrodę Regional Awards for Architecture in The Canary Islands, w konkursach Manuel de Oráa Award oraz IBERFAD Awards, a także był międzynarodowym zwycięzca i finalistą FAD i WAF Awards (zwycięzca w 2 kategoriach w 2012 r. i finalista w 2014r.), czy Hiszpańskiego Biennale Architektury. Był nominowany do nagrody Mies van der Rohe Awards za projekt Magma Art & Congress. Wielokrotnie był finalistą konkursu European Prize for Urban Public Space oraz wielu innych konkursów architektonicznych. Fernando Menis jest często zapraszany do uczestnictwa w Biennale Architektury w Wenecji i innych wystawach takich, jak Aedes Berlin (2006), GA Tokyo (2009), czy MoMA w Nowym Jorku, które zaliczyło model Holy Redeemer Church do stałej wystawy w 2013r. W 2012 roku prezentował swoją twórczość na 13. Biennale Architektury w Wenecji.

Spotkanie jest częścią serii wykładów w ramach programu Visiting Professors. Pozostałe wykłady obędą się na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej:

  • Menis Evolution and the Torun Study Case (12 czerwca, godz. 16:00 )
  • Biomimicry: Using Nature’s Genius in Architecture (12 czerwca, godz. 18:00)

(Materiały pochodzą ze strony SARP – oddział Wrocław)

Wykład Fernando Menisa
13 czerwca 2017 roku, godz. 18.00
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR