Fernando Menis wygłosi wykład we Wrocławiu

13 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się wykład z profesorem Fernando Menisem pt. Reason and Emotion in Architecture. Architekt specjalizuje się w monumentalnej architekturze, obiektach użyteczności publicznej, a także w wykorzystywaniu naturalnych zasobów w architekturze i urbanistyce.

Wykład Fernando Menisa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład Fernando Menisa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fernando Menis jets założycielem i głównym architektem w pracowni projektowej „Fernando Menis”; profesorem na European University of Canarias; profesorem na Uniwersytecie Hong Kong (UHK); profesorem European University of Madrid; przewodniczącym Laboratorium dla Innowacji w Architekturze, Designie i Zaawansowanej Turystyce na Teneryfie; członkiem jury, przewodniczącym warsztatów, profesorem wykładów specjalnych na Uniwersytecie Harvard, Columbia NY, ESA Paris, TU Berlin Universities, Akbield Wien Academy oraz na kongresach architektonicznych w Szwajcarii, Austalii, Indiach, Singapurze, Taiwanie, Chinach, Południowej Afryce, Chorwacji, Włoszech, Polsce, Kolumbii, Meksyku i wielu innych.

Architekt był wielokrotnie otrzymał nagrodę Regional Awards for Architecture in The Canary Islands, w konkursach Manuel de Oráa Award oraz IBERFAD Awards, a także był międzynarodowym zwycięzca i finalistą FAD i WAF Awards (zwycięzca w 2 kategoriach w 2012 r. i finalista w 2014r.), czy Hiszpańskiego Biennale Architektury. Był nominowany do nagrody Mies van der Rohe Awards za projekt Magma Art & Congress. Wielokrotnie był finalistą konkursu European Prize for Urban Public Space oraz wielu innych konkursów architektonicznych. Fernando Menis jest często zapraszany do uczestnictwa w Biennale Architektury w Wenecji i innych wystawach takich, jak Aedes Berlin (2006), GA Tokyo (2009), czy MoMA w Nowym Jorku, które zaliczyło model Holy Redeemer Church do stałej wystawy w 2013r. W 2012 roku prezentował swoją twórczość na 13. Biennale Architektury w Wenecji.

Spotkanie jest częścią serii wykładów w ramach programu Visiting Professors. Pozostałe wykłady obędą się na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej:

  • Menis Evolution and the Torun Study Case (12 czerwca, godz. 16:00 )
  • Biomimicry: Using Nature’s Genius in Architecture (12 czerwca, godz. 18:00)

(Materiały pochodzą ze strony SARP – oddział Wrocław)

Wykład Fernando Menisa
13 czerwca 2017 roku, godz. 18.00
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz