Efemeryczne malarstwo Dobiesława Gały

Dobiesław Gała. Ukryta przestrzeń to nowa wystawa prezentowana od czerwca w Zamku Królewskim w Niepołomicach. Wystawa przedstawia cykl prac o poszukiwaniu metafizycznej przestrzeni, struktury, nieznanego terytorium, gdzie ślady swojego istnienia mógł pozostawić niezidentyfikowany byt.

Dobiesław Gała,  z cyklu „Przejścia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dobiesław Gała, z cyklu „Przejścia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ilustruje wyobrażenie o efemeryczności i ulotności egzystencji, która odsłania wciąż postępujący proces zmian. Te ślady są ingerencją w przestrzeń otoczenia, pewnego rodzaju deformacją struktury przestrzeni, ale jednocześnie ujarzmiają ją, rozszczepiają i ukazują kolejne nierozpoznane wymiary. Projekty z piętnem czasu kreują przestrzeń tego co przemija, odchodzi, bądź już odeszło, zatrzymując widza w stanie zawieszenia, pomiędzy przyszłością, teraźniejszością a przeszłością.

Dobiesław Gała – artysta rzeźbiarz, doktor sztuki, urodzony w 1975 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Absolwent Wydziału Rzeźby krakowskiej ASP, dyplom uzyskał w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Laureat wielu prestiżowych nagród, swoje prace prezentował na ponad 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie adiunkt w Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Dobiesław Gała. Ukryta przestrzeń
Od 3 czerwca do 15 sierpnia 2017 roku
Muzeum Niepołomickie, Zamek Królewski w Niepołomicach

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR