Wywiady z pisarkami z The Paris Review

Sztuka powieści to jednocześnie historia literatury współczesnej w pigułce i erudycyjny, wielogłosowy wykład o tym, czym są pisarstwo i życie. W drugim tomie wywiadów z „The Paris Review” o różnych sposobach pracy nad tekstem, o łapaniu chwil, wątpliwościach, warsztacie pisarskim, współpracy z redaktorami i braku zaufania do krytyki literackiej opowiadają największe pisarki XX wieku.

„Sztuka powieści. Antologia wywiadów z The Paris Review II” – okładka (źródło: materiały prasowe)

„Sztuka powieści. Antologia wywiadów z The Paris Review II” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Doris Lessing uważa, że „wszystkim rządzi absolutny bajzel” i zdradza, jak łatwo zostaje się guru. Margaret Atwood przekonuje, że nie ma bardziej naturalnego wrażenia niż poczucie obcości. Toni Morrison mówi o tym, jak ważny jest dobry redaktor, Alice Munro snuje opowieść o bestii, która czyha w szafie, kiedy pisarz się starzeje, Ursula Le Guin – o mackach, które wystają każdemu zaszufladkowanemu twórcy, Herta Müller zaś o niemal szamańskim doświadczaniu przyrody.

W tomie znalazły się rozmowy z: Simone de Beauvoir, Doris Lessing, Margaret Atwood, Toni Morrison, Alice Munro, Susan Sontag, Jeanette Winterson, Hilary Mantel, Karen Blixen, Mary McCarthy, Nadine Gordimer, Marguerite Yourcenar, P.D. James, Ursulą K. Le Guin i Hertą Müller.

Sztuka powieści. Antologia wywiadów z „The Paris Review” II
Premiera: 8 maja 2017 roku
Wydawnictwo Książkowe Klimaty

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR