Czy sztuka przedstawia rzeczywistość?

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na wystawę zbiorową Jest tak, jak się Państwu wydaje. Obszarem tematycznym wystawy jest nowatorskie podejście do nieprzystawalności naszych wyobrażeń o rzeczywistości do niej samej.

Diana Lelonek, Cykl „Center for the Living Things” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Diana Lelonek, Cykl „Center for the Living Things” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Myślimy o rzeczywistości jako o czymś obiektywnym, niezależnym od nas, o czymś, co ma miejsce, dzieje się wokół, o czymś, w czym uczestniczymy i co próbujemy zmieniać; ale co generalnie nas przerasta, jest ponad nami. Więcej o koncepcji wystawy i pracach prezentowanych w Galerii Arsenał można przeczytać w artykule Jest tak, jak się Państwu wydaje.

Artyści: Wojciech Bąkowski, Alicja Bielawska, Piotr Bosacki, Bownik, Diana Lelonek, Piotr Łakomy, Gizela Mickiewicz, Witek Orski, Janek Simon, Iza Tarasewicz

Galeria Arsenał 10 czerwca zaprasza również na dyskusję Sztuka-sprawczość-rzeczywistość w godz. 11.00-13.00. Spotkanie będzie poprzedzone oprowadzaniem autorsko-kuratorskim. W dyskusji udział wezmą: Prof. Marek Krajewski, Prof. Maria Poprzęcka, Dr Mateusz Skrzeczkowski. Spotkanie poprowadzi Dr hab. Iwona Kurz.

Jest tak, jak się Państwu wydaje
Kuratorka: Monika Szewczyk
Od 9 czerwca do 17 sierpnia 2017 roku
Otwarcie: 9 czerwca 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz