• 2017-06-08

Zobacz najciekawsze spektakle sezonu

Teatr Wybrzeże zaprasza na IX edycję Wybrzeża Sztuki, która potrwa od 14 do 29 czerwca. Podczas tegorocznej edycji na deskach teatru zaprezentują się najciekawsze i najgłośniejsze spektakle minionego i obecnego sezonu.

IX Wybrzeże Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

IX Wybrzeże Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program IX edycji Wybrzeża Sztuki zapowiada się niezwykle atrakcyjnie:

  • 14 czerwca o godzinie 15.00 i 19.00 na Dużej Scenie zaprezentowany zostanie spektakl Sekretne życie Friedmanów Marcina Wierzchowskiego i Daniela Sołtysińskiego w reżyserii Marcina Wierzchowskiego z Teatru Ludowego w Krakowie.
  • 19 czerwca o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia będzie można obejrzeć Punkt zero. Łaskawe w reżyserii Janusza Opryńskiego z Teatru Provisorium w Lublinie.
  • 21 czerwca o godzinie 19.00 organizatorzy zapraszają na Dużą Scenę, na której zaprezentowane zostanie Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego z warszawskiego STUDIO teatrgaleria.
  • 22 czerwca o godzinie 19.00 również na Dużej Scenie odbędzie się pokaz Historii Jakuba Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Ondreja Spišáka z Teatru Dramatycznego M. St. Warszawy.
  • 22 czerwca o godzinie 19.30 i w piątek, 23 czerwca o godzinie 18.30 na Scenie Malarnia będzie można zobaczyć Idiotę w reżyserii Pawła Miśkiewicza z Teatru Narodowego w Warszawie.
  • 25 czerwca o godzinie 19.00 na Dużej Scenie zaprezentowany zostanie spektakl Wszystko o mojej matce Tomasza Śpiewaka w reżyserii Michała Borczucha z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie.
  • 26 czerwca o godzinie 19.00 na Dużej Scenie wystąpią studenci IV roku Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w spektaklu dyplomowym Do dna.

Wybrzeże Sztuki zakończy w tym roku Wesele Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty z krakowskiego Narodowego Starego Teatru. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w czwartek, 29 czerwca o godzinie 15.00 i 20.00 na Dużej Scenie.

IX Wybrzeże Sztuki
Od 14 do 29 czerwca 2017 roku
Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR