Koncert Ive Mendes w Krakowie

Ive Mendes to pierwsza z gwiazd światowej muzyki, która wystąpi podczas XXII Letniego Festiwalu Jazzowego w Krakowie. Na koncert wokalistki organizatorzy zapraszają 25 czerwca do ICE Kraków.

Ive Mendes (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ive Mendes (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ive Mendes wystąpi ze swoim zespołem i kwartetem smyczkowym. To kolejna Sade – mówią o niej krytycy. Łączy smooth jazz z brazylijska bossa nova. Czerwcowy koncert organizowany we współpracy z KBF, w ramach cyklu ICE Jazz, poprowadzi Marcin Kydryński.

Artystka podczas koncertów, poza największymi przebojami z pierwszych dwóch albumów takimi jak If you leave me now, Natural High, Night Nights czy I don’t wanna talk about it, prezentuje również utwory, które nagrała na swojej najnowszej trzeciej studyjnej płycie Bossa Romantica wydanej w listopadzie 2016 roku.

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Z roku na rok Festiwal powiększał swoją formułę prezentując, obok codziennych koncertów w Piwnicy pod Baranami, koncerty w Filharmonii, Operze Krakowskiej, Radio Kraków, Centrum Manggha, ICE Krakow, Centrum Kijów i wszystkich klubach jazzowych Krakowa.

Podczas Festiwalu tradycyjnie od kilku lat występują gwiazdy światowego jazzu, podobnie będzie i w tym roku – swoje koncerty zaprezentują: Nigel Kennedy, Branford Marsalis i Kurt Elling.

Organizatorzy zapraszają także do udziału w wydarzeniach nowego cyklu zatytułowanego Świat Wielkiej Muzyki, podczas którego wystąpią: Chick Corea i Ivo Pogorelić.

Ive Mendes
25 czerwca 2017 roku, godz. 20.00
Krakowskie Biuro Festiwalowe
ICE Kraków Congress Centre

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR