Koncert Ive Mendes w Krakowie

Ive Mendes to pierwsza z gwiazd światowej muzyki, która wystąpi podczas XXII Letniego Festiwalu Jazzowego w Krakowie. Na koncert wokalistki organizatorzy zapraszają 25 czerwca do ICE Kraków.

Ive Mendes (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ive Mendes (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ive Mendes wystąpi ze swoim zespołem i kwartetem smyczkowym. To kolejna Sade – mówią o niej krytycy. Łączy smooth jazz z brazylijska bossa nova. Czerwcowy koncert organizowany we współpracy z KBF, w ramach cyklu ICE Jazz, poprowadzi Marcin Kydryński.

Artystka podczas koncertów, poza największymi przebojami z pierwszych dwóch albumów takimi jak If you leave me now, Natural High, Night Nights czy I don’t wanna talk about it, prezentuje również utwory, które nagrała na swojej najnowszej trzeciej studyjnej płycie Bossa Romantica wydanej w listopadzie 2016 roku.

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Z roku na rok Festiwal powiększał swoją formułę prezentując, obok codziennych koncertów w Piwnicy pod Baranami, koncerty w Filharmonii, Operze Krakowskiej, Radio Kraków, Centrum Manggha, ICE Krakow, Centrum Kijów i wszystkich klubach jazzowych Krakowa.

Podczas Festiwalu tradycyjnie od kilku lat występują gwiazdy światowego jazzu, podobnie będzie i w tym roku – swoje koncerty zaprezentują: Nigel Kennedy, Branford Marsalis i Kurt Elling.

Organizatorzy zapraszają także do udziału w wydarzeniach nowego cyklu zatytułowanego Świat Wielkiej Muzyki, podczas którego wystąpią: Chick Corea i Ivo Pogorelić.

Ive Mendes
25 czerwca 2017 roku, godz. 20.00
Krakowskie Biuro Festiwalowe
ICE Kraków Congress Centre

Dodaj komentarz