Przenieś się do Łodzi z lat 20.

Zbliża się ostatni weekend Fotofestiwalu w Łodzi. Organizatorzy zapraszają na wystawy oraz na wydarzenie Energia Czasu, które odbędzie się 9 czerwca.

„Energia czasu”, Fotofestiwal w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Energia czasu”, Fotofestiwal w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tym razem na jednej ze ścian przy Alei Schillera zostanie zaprezentowany muzyczno-wizualny spektakl. Wielkoformatowa projekcja audiowizualna złożona z ponad 80, częściowo animowanych, zdjęć i specjalnie dobranej muzyki przeniesie nas w czasie do niepowtarzalnej Łodzi lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku.

Dzięki unikalnym zdjęciom z „Archiwum Veolii” widzowie będą mogli poznać elektrownię EC1 niemal od pierwszych chwil istnienia. Zobaczą, jak się zmienia, jak wtapia się w krajobraz przemysłowej Łodzi. Będą świadkami rozpoczęcia produkcji energii i późniejszej rozbudowy zakładu. Zaobserwują trud i wysiłek łódzkich energetyków pracujących dla elektryfikacji miasta. Ich twarze nie kryją dumy i satysfakcji z dobrze wypełnionej misji. To dzięki nim, dzięki elektrowni i energii elektrycznej dostarczanej do fabryk Łódź mogła rozwijać się tak dynamicznie.

Wszystko to z godną podziwu wytrwałością i dociekliwością dokumentował fotograf Wiktor Jekimenko. Tak powstał bezcenny zbiór fotografii, obecnie pod opieką firmy Veolia Energia Łódź, dostawcy ciepła systemowego i kontynuatora historii łódzkiej energetyki. Zbiór liczy ponad 2000 szklanych negatywów, z którego odsłaniane są kolejne fragmenty.

Energia Czasu. Pokaz z muzyką
W ramach Fotofestiwalu w Łodzi
9 czerwca 2017 roku, godz. 21.30
Aleja Leona Schillera w Łodzi

Dodaj komentarz