Wydział Sztuki w Mieście

9 czerwca w Krakowie startuje kolejna, V edycja Wydziału Sztuki w Mieście. Władze Wydziału Sztuki zapraszają do udziału i współudziału w 30 imprezach, prezentujących projekty twórcze, działania artystyczne, projekty designerskie i wydarzenia społeczne, organizowane i współtworzone przez artystów, dydaktyków, studentów i doktorantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Wydział Sztuki w Mieście 5.0 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydział Sztuki w Mieście 5.0 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydział Sztuki w Mieście 5.0 to już piąta edycja cyklicznego wydarzenia, zainicjowanego i realizowanego przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jej celem jest upowszechnianie działań artystycznych młodych twórców oraz profesjonalnych artystów związanych z Uniwersytetem, przełamywanie barier w dostępie do sztuki najnowszej, zachęcanie młodych twórców do aktywnego uczestniczenia w świecie sztuki oraz kreowanie aktywnej postawy w odbiorze działań artystycznych. Festiwal daje również możliwość bliższego poznania zagadnień poruszanych w ramach zajęć prowadzonych w roku akademickim 2016/2017 na każdym z Instytutów, wchodzących w skład Wydziału Sztuki (Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej, Instytut Grafiki i Wzornictwa, Katedra Teorii Sztuki i Edukacji Artystycznej, Katedra Intermediów, Katedra Multimediów).

Krzysztof Marchlak, kurator festiwalu Wydział Sztuki w Mieście 5.0

Święto naszego Wydziału będzie trwać jeden czerwcowy tydzień od 9 do 16 czerwca. W ramach akcji Ogórkiem do sztuki! tradycyjnie przejeżdżać będziemy zabytkowym „ogórkiem Jelcz” ulicami Krakowa, na trasie kilku galerii. Oprócz wernisaży i akcji artystycznych, warsztatów i interwencji w przestrzeni miejskiej: 9 czerwca odbędzie się koncert zespołu Łotry wraz z piknikiem na trawie przy ul. Mazowieckiej 43 oraz 16 czerwca: impreza na zakończenie WSwM w Forum Przestrzenie. Cieszymy się ze zbliżających się wakacji i kolejnego, udanego roku działania Wydziału Sztuk – mówi Dziekan Wydziału Sztuki, dr hab. Alicja Panasiewicz.

Harmonogram wydarzeń dostępny będzie na stronie organizatora.

Wydział Sztuki w Mieście 5.0
Kurator: Krzysztof Marchlak
Od 9 do 16 czerwca 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz