• 2017-06-07

Znamy wyniki selekcji Animatora

Znamy już wszystkie tytuły, które rywalizować będą o Złotego Pegaza – najważniejszy laur Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator 2017. Z ponad tysiąca nadesłaych filmów komisja wybrała 48 filmów krótkometrażowych i 5 pełnych metraży.

„Cipka”, reż. Renata Gąsiorowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Cipka”, reż. Renata Gąsiorowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku Animator otrzymał status festiwalu kwalifikującego do Oscarów. Jest to znakomita wiadomość dla wszystkich artystów, którzy zaprezentują swoje filmy w konkursie głównym. Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych, który rozpocznie się w Poznaniu siódmego lipca.

Z ponad tysiąca zgłoszeń nadesłanych z 65 krajów, w tym z tak odległych i egzotycznych miejsc jak Mjanma, Arabia Saudyjska, Sri Lanka, Uzbekistan, Tajwan czy Południowa Afryka komisja selekcyjna, w składzie Hanna Margolis, Piotr Muszalski i Agnieszka Kozłowska wybrała 48 filmów krótkometrażowych oraz 5 pełnych metraży. Ostatni, 49. film krótkometrażowy wybierze publiczność podczas pokazów Animatora bez selekcji (4–6 lipca). Najlepszy obraz krótkometrażowy zdobędzie prestiżowego Złotego Pegaza / GRAND PRIX oraz 45 000 złotych.

Konkursowe filmy krótkometrażowe ukazują wiele technik animacji i tematów. Najwięcej, bo 7 tytułów pochodzi z USA. 6 filmów w konkursie będzie reprezentowało Polskę. W gronie obrazów pełnometrażowych znalazła się kanadyjska opowieść drogi o magii poezji z głosami Sandry Oh i Ellen Page (Window Horses, reż. Ann Marie Fleming), koprodukcja z Francji i Kanady o pechowej staruszce (Louise nad morzem, reż. Jean-François Laguionie), gangsterska przygoda o łowcy nagród ze Stanów Zjednoczonych (Revengeance, reż. Bill Plympton, Jim Lujan), nietypowa baśń z Francji o dziewczynce sprzedanej diabłu (The Girl Without Hands, reż. Sébastien Laudenbach) i chińska opowieść o kierowcy, który okrada swojego szefa, by naprawić szkody po nieudanej operacji plastycznej swojej narzeczonej (Have a Nice Day, reż. Liu Jian).

10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator
Od 7 do 13 lipca 2017 roku
Poznań

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR