• 2017-06-07

Liam Gallagher powraca!

Jeden z najważniejszych twórców brytyjskiego rocka lat 90., współtwórca brit popu Liam Gallagher zapowiada pierwszy w pełni solowy album As You Were. Krążek zwiastuje piosenka Wall of Glass. Światowa premiera odbyła się 1 czerwca.

Liam Gallagher, „Wall of Glass” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Liam Gallagher, „Wall of Glass” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Płyta powstawała kilka lat, w zasadzie niedługo po tym, jak żywot zakończył zespół Beady Eye, któremu Liam przewodził. Później zdarzyło się w życiu Anglika z Manchesteru dość sporo. Niekoniecznie miłych rzeczy. Tą najmniej miłą był rozpad jego rodziny wskutek rozwodu. Terapią było dla Liama pisanie piosenek. Od pierwszej, napisanej w londyńskim mieszkaniu artysty, zaczęła się tak naprawdę praca nad As You Were.

Wspomniany utwór miał tytuł Bold, utrzymany był w klimacie soulowo-rockowym, po którym Liam podpisał kontrakt z wytwórnią Warner. Potem powstały następne nagrania, w które zaangażowany był także multiinstrumentalista Dan McDougall. Na współpracownika został również wybrany Greg Kurstin (m.in. Adele, Tegan And Sara, Sia, Beck).

Zaprezentował mi kilka pomysłów, potem porozmawialiśmy, wymieniliśmy się pomysłami, wyprostowaliśmy parę spraw i zanim się zorientowaliśmy, mieliśmy napisanych parę piosenek. Jestem zaskoczony, że tak doskonale się zrozumieliśmy. Utwory, które razem napisaliśmy, są naprawdę pierwszej klasy – wspomina Liam Gallagher

Liam, wraz z bratem Noelem, był podporą legendy brit popu, grupy Oasis. Po rozpadzie zespołu w 2009 roku Gallagher powołał do życia wspomnianą grupę Beady Eye, z którą wydał dwie płyty – Different Gear, Still Speeding (2011) i BE (2013). Zespół zakończył działalność w 2014 roku. Tym razem Liam powraca z solowym albumem, którego efektów fani nie mogą się doczekać.

Liam Gallagher, Wall of Glass
Premiera singla: 1 czerwca 2017 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz