• 2017-06-07

Komuna// Warszawa – ostatnie spektakle

Komuna// Warszawa zaprasza 7 i 8 czerwca na ostatnie dwa pokazy spektaklu tanecznego Zrób siebie Marty Ziółek, pokazywanego już ponad 30 razy w Polsce, a także w Bukareszcie i Tel-avivie. Za reżyserię spektaklu Marta Ziółek otrzymała nagrodę na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE w Katowicach.

„Zrób siebie”, chor. Marta Ziółek (źródło: materiały prasowe)

„Zrób siebie”, chor. Marta Ziółek (źródło: materiały prasowe)

Obiektem eksperymentu jest grupa pięciu performerów, którzy na czas performansu przybierają imiona: High Speed, Coco, Lordi, Glow i Beauty. Przewodniczką po tym doświadczeniu jest Marta Ziółek jako Angel Dust. Indywidualne cielesne monologi przenikają się tu z hybrydowym treningiem grupowym i transową praktyką złożoną z rave, jogi kundalini, latino flow i dancehallu. Znajdujemy się gdzieś pomiędzy siłownią, imprezą techno a korporacyjnym kościołem mindfulness.

Realizatorzy:

Choreografia: Marta Ziółek
Dramaturgia: Anka Herbut
Muzyka: Lubomir Grzelak
Scenografia i wizualizacja: Dominika Olszowy
Wideo i oprawa graficzna: Krzysztof Bagiński
Zdjęcia: Witek Orski, Dawid Grzelak
Reżyseria świateł: Karolina Gębska

Występują: Marta Ziółek, Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska, Robert Wasiewicz, Paweł Sakowicz, Katarzyna Sikora, Maria Kozłowska, Lubomir Grzelak, Dominika Olszowy.

Marta Ziółek – choreografka i performerka, absolwentka School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie. Na Uniwersytecie Warszawskim studiowała na Międzynarodowych Interdyscyplinarnych Studiach Humanistycznych (MISH). W 2011 była stypendystką danceWEB na ImPulsTanz – Vienna International Dance Festival. W 2012 uczestniczyła w europejskiej platformie „Europe in Motion”, przeznaczonej dla młodych choreografów. W 2013 została stypendystką the Amsterdam Fund for the Arts. W swojej pracy skupia się poszerzaniu pola praktyki choreografii.

Zrób siebie
Premiera: 20 maja 2016 roku
Najbliższe spektakle: 7, 8 czerwca, godz. 19.30
Komuna// Warszawa, ul. Lubelska 30/32

Dodaj komentarz