• 2017-06-06

Orzeł i Krzyż – największe widowisko historyczne

Widowisko Orzeł i Krzyż będzie odegrane 16 razy w czerwcowe i lipcowe weekendy w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Premiera 9 czerwca.

„Orzeł i Krzyż” (źródło: materiały prasowe)

„Orzeł i Krzyż” (źródło: materiały prasowe)

Trzystu wolontariuszy, ponad tysiąc historycznych postaci, a wśród nich Mieszko I, Piłsudski, Jan Paweł II. Scena wielkości ponad sześciu piłkarskich boisk, efekty specjalne, mappingi i wspaniała gra światłem. Największe w Polsce widowisko plenerowe – Orzeł i Krzyż w Murowanej Goślinie – to niepowtarzalna okazja, aby w ciągu półtorej godziny przeżyć tysiąc lat polskiej historii, zadumać się nad jej losami, ale też poczuć dumę z bycia Polakiem.

Widowisko Orzeł i Krzyż to niezwykła, pełna emocji i zadumy podróż przez historię Polski od czasów założenia państwa polskiego przez chrzest i nadanie korony Bolesławowi Chrobremu aż po triumfy husarii, powstanie Solidarności i przesłanie Jana Pawła II. Jego twórcy szczególny akcent kładą na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Historia odgrywana jest przez ponad trzystu wolontariuszy na przestrzeni wielkości sześciu piłkarskich boisk, z wykorzystaniem natury, wzniesień i stawów, na wielu planach, zarówno tuż przed mieszczącą 1800 widzów trybuną, jak i w odległości nawet stu metrów, na co pozwala malowanie światłem, wykorzystanie ognia i fajerwerków.

Orzeł i Krzyż
Premiera: 9 czerwca 2017, godz. 21.30
Murowana Goślina, Park Dzieje

Dodaj komentarz