Rekwizyty wyobraźni Kazimierza Mikulskiego

Debatę organizowaną przez Cricotekę, Telewizję Polską oraz Stowarzyszenie Bene Tibi w przestrzeni wystawy Biel kolorem śniegu poprowadzi Maria Hussakowska. O twórczości Kazimierza Mikulskiego wraz nią dyskutować będą: Marta Lisok, Karolina Kolenda oraz Krzysztof Siatka.

Z Archiwum TVP Kraków (źródło: materiały prasowe organizatora)

Z Archiwum TVP Kraków (źródło: materiały prasowe organizatora)

W lutym 2018 roku przypada 100-lecie urodzin Kazimierza Mikulskiego, a parę miesięcy później 20-lecie jego śmierci. Z tej okazji TVP3 Kraków w koprodukcji ze Stowarzyszeniem Bene Tibi realizują film o tym wyjątkowym twórcy, który był nie tylko malarzem, ale też scenografem, reżyserem teatralnym, projektantem masek, lalek i plakatów, ilustratorem, poetą, aktorem.

Na film złożą się archiwalne materiały filmowe będące w posiadaniu Telewizji Polskiej, dotyczące samego artysty jak i Grupy Krakowskiej, jego twórczości w Teatrze Cricot 2, w Grotesce, w telewizji i w studiach filmowych. Oczywiście pokazane zostaną najciekawsze dzieła Mikulskiego – malarskie, rysunkowe, graficzne, scenograficzne – znajdujące się w zbiorach kilku muzeów w Polsce. Artystę wspominać będą osoby, które znały go osobiście, a o jego twórczości wypowiedzą się krytycy oraz jej miłośnicy.

Rekwizyty wyobraźni Kazimierza Mikulskiego – debata
6 czerwca 2017 roku, godz. 18.00
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie

Dodaj komentarz