• 2017-06-05

To już 8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

W dniach 9–15 czerwca Kino Pod Baranami wspólnie z Gutek Film oraz Instytutem Francuskim w Polsce zaprasza na 8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, podczas którego zostaną zaprezentowane najlepsze francuskie filmy ostatnich lat.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd Nowego Kina Francuskiego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnicy przeglądu zobaczą najlepszy francuski film 2016 roku, czyli Fatimę Philippe’a Faucona opowiadającą o losach mieszkającej w Lyonie Marokanki, która nie znając języka francuskiego, próbuje zapewnić godne życie dwóm dorastającym córkom. W programie znalazł się również przejmujący dramat Dzieciak. Główny bohater filmu Philippe’a Lioreta leci do Montrealu na pogrzeb ojca, którego nigdy nie poznał.

Na ekranie pojawi się także gwiazda filmu Nietykalni, Omar Sy, który w filmie Jutro będziemy szczęśliwi z beztroskiego bawidamka zmienia się w odpowiedzialnego, samotnego ojca. Nagrodzona podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego w Sewilli czarna komedia Bruno Dumonta Martwe wody to historia zblazowanej rodziny arystokratów, których beztroskie życie zakłóca seria tajemniczych zniknięć okolicznych mieszkańców.

Fani aktorskiego talentu Audrey Tautou będą ją mogli zobaczyć w biograficznym filmie Odyseja, opowiadającym o losach rodziny Jacques’a Cousteau – legendarnego podróżnika, badacza mórz i reżysera filmowego. Na ekrany powraca również Gérard Depardieu w filmie Tour de France opowiadającym o wspólnej podróży młodego rapera arabskiego pochodzenia i murarza z północnej Francji. Kino drogi reprezentować będzie także nominowana do nagrody Louisa Delluca komedia Wyprawa, czyli historia 50-letniego grafika, który marzy o pełnej przygód podróży. Miłośników animacji nie może zabraknąć na pokazie filmu Czerwony żółw, nominowanej do Oscara poetyckiej opowieści o losach pewnego rozbitka.

8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Od 9 do 15 czerwca 2017 roku
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz