Krakowski Kiermasz Książki – poezja pod gołym niebem

Już za kilka dni (w weekend 10–11 czerwca) na malowniczym Placu Św. Marii Magdaleny rozgości się Kiermasz Książki. Podczas trwającego w tym czasie Festiwalu Miłosza swoją ofertę zaprezentuje kilkunastu antykwariuszy i bukinistów z Krakowa oraz regionu.

Krakowski Kiermasz Książki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krakowski Kiermasz Książki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nie zabraknie klasyki prozy, dobrego komiksu, kultowych albumów, a przede wszystkim poezji. Na ratunek czytelnikom niepraktykującym przybędzie Ostry Dyżur Literacki, a w ramach pasma OFF Miłosz odbędzie się czytanie poezji w plenerze. Tradycyjnie organizatorzy zadbają także o strawę dla ciała, a nowe książkowe nabytki będzie można przejrzeć relaksując się na leżaku.

Krakowski Kiermasz Książki to cykliczna, kameralna impreza, którą Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – pragnie przywrócić świetność książce używanej i przypomnieć, że dobra literatura nie starzeje się nigdy. W ramach drugiej w tym roku edycji kiermaszu w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.00 na Placu Św. Marii Magdaleny wystawią się antykwariaty: Hulaj Pole, Abecadło, Szafa Pełna Książek, Suszek i 451 stopni, księgarnia hobbistyczna Fankomiks, American Bookstore, a także bukiniści, których spotkać można w niedzielne poranki na Hali Targowej i na co dzień w przejściu podziemnym przy Domu Handlowym Jubilat.

Na kiermaszu nie zabraknie okazji do rozmów o książkach – w sobotę 10 czerwca od 13.30 do 17.30 w ramach akcji Ostry Dyżur Literacki lektury dla małych i dużych polecać będą przebrani w lekarskie kitle eksperci Fundacji Czas Dzieci. W związku z trwającym od 8 czerwca Festiwalem Miłosza kiermasz przybierze szczególnie poetycki charakter. W niedzielę 11 czerwca o 14.00 w ramach pasma OFF Miłosz czeka na uczestników plenerowe czytanie poezji w wykonaniu stypendystów Rezydencji Wyszehradzkiej w Willi Decjusza oraz programu rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Przez cały weekend na miejscu kiermaszu spotkać też będzie można rower Lotnej czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, a w nim mnóstwo książek do bezpłatnego i bezterminowego wypożyczenia.

Czerwcowy kiermasz jest częścią Dni Krakowa, które w dniach 3–25 czerwca opanują Kraków, przywracając piękną przedwojenną tradycję zapoczątkowaną w 1936 r. przez Jerzego Dobrzyckiego.

Krakowski Kiermasz Książki
10 i 11 czerwca 2017 roku
Plac Św. Marii Magdaleny w Krakowie

Dodaj komentarz