• 2017-06-05

Dzień otwarty wystawy Zsolnay. Węgierska secesja

W niedzielę 11 czerwca odbędzie się dzień otwarty wystawy Zsolnay. Węgierska secesja. Tego dnia warto zwiedzić ekspozycję z przewodnikiem, a także wziąć udział warsztatach, podczas których będzie szansa na samodzielne wykonanie drobiazgu nawiązującego do kultury Węgier.

„Zsolnay. Węgierska secesja”, fot. Klaudyna Schubert (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zsolnay. Węgierska secesja”, fot. Klaudyna Schubert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas warsztatów będzie można rzeczy związane z kulturą Węgier: bransoletki z koralików w kolorach flagi, wisiorek z motywem węgierskim czy efektowny papierowy tulipana. Najmłodszych mogą wziąć udział w zajęciach, podczas których, w nawiązaniu do wystawy, będą malować własne projekty ceramicznych obiektów i spróbować odtworzyć niesamowitą kolorystykę dzieł sztuki produkowanych w węgierskiej fabryce.

Węgierska niedziela w MCK będzie też okazją do poznania kuchni węgierskiej. Będzie można skosztować m.in. wędlin z Mangalicyi kiszonek z Vecsés.

O godz. 15.00 i 16.00 zapraszamy dowysłuchania prelekcji o węgierskich winach, która połączona będzie z ich degustacją.Wina przekazał Urząd Miasta Pecz, a pochodzą z niewielkich ekologicznych winnic z południa Węgier: Belward, Lisicza, Wekler.

Dzień otwarty wystawy Zsolnay. Węgierska secesja
11 czerwca 2017 roku
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz