Imieniny Prusa w Kawiarni Literackiej

Ma trzy oblicza: Aleksander Głowacki, Jan w Oleju, Bolesław Prus. Rozproszone ślady jego biografii odnaleźć można nie tylko w archiwach i źródłach z epoki, ale też przede wszystkim w jego twórczości. To z niej można się o nim dowiedzieć rzeczy najważniejszych, jakby grał z czytelnikiem w kotka i myszkę. 6 czerwca obchodzi 170. imieniny.

Monika Piątkowska, „Prus. Śledztwo biograficzne” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Monika Piątkowska, „Prus. Śledztwo biograficzne” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Z tej okazji Wydawnictwo Znak zaprasza na imieninowe spotkanie przy dobrej książce i żywym słowie Moniki Piątkowskiej, autorki książki Prus. Śledztwo biograficzne 6 czerwca do Kawiarni Literackiej w Krakowie.

Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i zupełnie nowe spojrzenie na postać Prusa – nie spiżową figurę na postumencie, lecz prowadzącego podwójne życie, prześladowanego przez liczne manie, otoczonego kobietami, owładniętego szaleńczą zazdrością o sławę Sienkiewicza i targanego namiętnościami człowieka z krwi i kości.

Monika Piątkowska – dziennikarka, pisarka. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim dziennikarstwo i politologię, pracowała w dziale reportażu „Gazety Wyborczej”. Autorka książki Życie przestępcze w przedwojennej Polsce, powieści Krakowska żałoba, zbioru opowiadań Nikczemne historie oraz zbiorów felietonów Talki w wielkim mieście, Talki z resztą (wraz z mężem Leszkiem Talko).

Bolesław Prus – 170. imieniny
6 czerwca 2017 roku, godz. 17.00
Kawiarnia Literacka w Krakowie

Dodaj komentarz