Korea w centrum Warszawy

10 czerwca w Parku Agrykola odbędzie się 6. edycja Korea Festival, obfitująca w jeszcze więcej atrakcji, warsztatów i występów prosto z Azji.

6. Korea Festival (źródło: materiały prasowe)

6. Korea Festival (źródło: materiały prasowe)

W programie festiwalu znalazły się zarówno tradycyjne jak i nowoczesne elementy kultury i sztuki Korei. Jak co roku, festiwal opiera się na trzech filarach: Feel, Taste, Discover.

W ramach pierwszej sekcji, odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach i np. własnoręcznie pomalować tradycyjną maskę, przymierzyć koreański strój narodowy Hanbok, a także nauczyć się pisać po koreańsku, czy też odcisnąć drzeworyt.

W sekcji Taste, znajdzie się aromatyczna kuchnia, przygotowywana przez najlepsze w Warszawie restauracje koreańskie. Gwoździem programu będzie przygotowana dla gości degustacja potraw i przekąsek, niedostępnych nigdzie na świecie poza Koreą.

Ostatni element to sekcja Discover, w ramach której przedstawiciele koreańskich firm zaprezentują najnowsze i najbardziej innowacyjne produkty.

Oprócz doświadczania kultury koreańskiej na własnej skórze, odwiedzający obejrzą różnorodne występy. Na scenie odegrany zostanie pokaz koreańskiej sztuki walki Taekwondo, pokaz tańca K-POP, koncert muzyki Samulnori oraz pasjonujący taniec z wachlarzami. Główną gwiazdą festiwalu jest zespół Jump. Ich występy to połączenie komedii, sztuk walki, akrobacji i zaburzania siły grawitacji.

Festiwal zakończy seans filmu Zombie Express, reż. Yeon Sang-Ho.

6. Korea Festival
10 czerwca 2017 roku, godz. 11.00-19.00
Organizator: Ambasada Korei
Warszawa, Park Agrykola

Dodaj komentarz