Esej performatywny Małgorzaty Dawidek

Galeria Entropia we Wrocławiu w zaprasza 5 czerwca na działanie artystyczne Małgorzaty Dawidek Biometria i inne opowiadania. Przestrzeń i ślady po działaniu będą dostępne do 9 czerwca.

Małgorzata Dawidek, „Biometria i inne opowiadania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Dawidek, „Biometria i inne opowiadania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Biometria i inne opowiadania to esej performatywny złożony z serii wizualnych i tekstowych epizodów. Problematyka działania odnosi się do relacji między architekturą ciała, języka i przestrzeni. Metoda pracy artystki oparta jest na rysunkowo-słownym dialogu z otoczeniem i sobą samą. Usytuowane w przestrzeni galerii kluczowe punkty performance’u utworzą rodzaj diagramu, który stanie się widocznym śladem ruchów artystki i prowadzonej przez nią narracji.

Małgorzata Dawidek – artystka wizualna, historyczka sztuki. Absolwentka Malarstwa (1996-2001) i Krytyki Artystycznej (1997-2002) na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2009 roku obroniła doktorat z historii sztuki w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2015 roku prowadzi badania doktorskie na Slade School of Fine Art / UCL w Londynie.

W swojej pracy artystycznej Małgorzata Dawidek skupia się na studiowaniu konfliktu pomiędzy cielesnością a językiem dyskursywnym. Bada reakcje ciała na warunki otoczenia i czyta ciało jako formę tekstową, repozytorium pamięci indywidualnej i zbiorowej. Analizuje kwestie związane ze świadomością językową, barierami i możliwościami języka i ciała. Interesują ją ograniczenia tych dwóch bytów – skrajne stany cielesności i zderzona z nimi potrzeba komunikacji werbalnej. W swojej praktyce artystka łączy różne media – tekst, rysunek, malarstwo, video, performance i fotografię.

Małgorzata Dawidek. Biometria i inne opowiadania 
Kurator: Mariusz Jodko
Działanie: 5 czerwca 2017 roku, godz. 18.00
Przestrzeń i ślady po działaniu: od 6 do 9 czerwca 2017 roku
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR