• 2017-06-02

Sprawdź, jakie wystawy odbędą się podczas Gdynia Design Days

30 czerwca już po raz dziesiąty startuje najważniejsze letnie miejsce spotkań branży projektowej – Gdynia Design Days. Jubileuszowa edycja, odbywająca się pod hasłem #sztorm, poświęcona zostanie kreatywnemu niepokojowi, generującemu potrzebę zmian oraz sile sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo. W programie ponad 20 inspirujących wystaw, kilkadziesiąt warsztatów i wykładów, spotkania z twórcami i ekspertami, bloki tematyczne oraz projekcje filmowe.

„Roundabout Baltic” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Roundabout Baltic” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sercem festiwalowych wydarzeń po raz kolejny stanie się Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, gdzie obejrzeć będzie można zdecydowaną większość wystaw. Tegoroczna wystawa główna Miasto na fali poświęcona zostanie innowacyjnym rozwiązaniom, jakie mogą zostać wdrożone w miastach w niedalekiej przyszłości.

Twórcy ekspozycji Let’s talk about garbage, zaprezentowanej po raz pierwszy podczas weneckiego Biennale Architektury, także dotkną jednego z palących wyzwań, jakie przed nami stoją: problematyki nadprodukcji i marnotrawstwa w codziennym życiu. Zjawiska nierozerwalnie towarzyszącemu współczesnemu stylowi życia, tak bardzo nastawionemu na konsumpcję. Na gości czekać będzie również m.in.ekspozycja poświęcona 100-leciu niderlandzkiego ruchu De Stijl, wystawa jedzenia przyszłości infuture food lab, stworzona przez Natalię Hatalską i gdańską ASP czy przekrój najlepszych przykładów produktów zaprojektowanych w myśl zasad gospodarki okrężnej – rECOnsider design.

W Muzeum Miasta Gdyni kontynuowany będzie cykl Polskie Projekty Polscy Projektanci, w tym roku poświęcony twórczości jednego z naszych najbardziej znanych i rozpoznawanych na świecie projektantów, Oskara Zięty. Będzie to także okazja do zbadania, jak bliskość Morza Bałtyckiego wpływa na myśl projektową twórców z całego regionu, na wystawie Roundabout Baltic.

Wystawy podczas Gdynia Design Days
Od 30 czerwca do 9 lipca 2017 roku
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni

Dodaj komentarz