• 2017-06-02

Łódzki Dom Kultury pełen fotografii

Łódzki Dom Kultury zaprasza na wystawy zorganizowane w ramach Fotofestiwalu 2017: wystawa Pszemka Dzienisa Pureview, zbiorowa ekspozycja Cyber_Lag, Joanny Chudy W bieli, niebieski, czerwony oraz CI.CLO PLATFORM OF PHOTOGRAPHY Jedność i podział.

„Cyber_Lag” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Cyber_Lag” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prace Pszemka Dzienisa są doskonałym przykładem najnowszego okresu dla tej historycznej relacji. Pejzaże, jakie przy pomocy aparatu fotograficznego tworzy artysta urzekają minimalizmem i malarskim abstrakcyjnym gestem, którym kładzione są barwne plamy. Za płótno dla Dzienisa służy w tych realizacjach delikatny i zaskakujący w swojej fakturze śnieg. To on w niemal całości wypełnia kadry.

Cyber_Lag to wystawa studentów i absolwentów III Pracowni Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W ekspozycji udział biorą: Agnieszka Antkowiak, Joanna Chwiłkowska, Justyna Kwiatkowska, Tomasz Mazur, Anastasia Pataridze, Weronika Wronecka, Agnieszka Zdziabek, Dominik Garstecki, Aleksandra Jańczak.

Projekt W bieli, niebieski, czerwony to kilkadziesiąt fotografii, które tworzą trzy części, nawiązując tym samym do filmowej trylogii Krzysztofa Kieślowskiego. Tytułowe barwy są tylko prezentacją emocji, ale nie mają odniesień do haseł rewolucji francuskiej. Mimo to wolność, o której wspomina Kieślowski, jest bardzo mocnym akcentem całego cyklu.

CI.CLO PLATFORM OF PHOTOGRAPHY to niezależna organizacja prowadząca badania, szkolenia i eksperyment w dziedzinie fotografii, wchodząca w interakcje z innymi osobami, zajmującymi się działaniami i badaniami artystycznymi, społecznymi i środowiskowymi.Wystawa składa się z prac wykonanych przez artystów w czasie rezydencji oraz zajęć szkoleniowych i jest prezentowana w kraju i za granicą we współpracy z muzeami, galeriami i festiwalami w Europie i USA.

Pszemek Dzienis. Pureview
Kurator: Jakub Śwircz
Od 2 do 17 czerwca 2017 roku
Galeria Imaginarium w Łodzi

Cyber_Lag 
Kuratorzy: Piotr Wołyński, Sławomir Decyk
Od 2 do 17 czerwca 2017 roku
Galeria FF w Łodzi

Joanna Chudy. W bieli, niebieski, czerwony
Od 2 do 17 czerwca 2017 roku
Galeria FF w Łodzi

CI.CLO PLATFORM OF PHOTOGRAPHY. Jedność i podział
Od 2 do 17 czerwca 2017 roku
Galeria FF w Łodzi

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR