• 2017-06-02

Armia zagra we Wrocławiu

wROCKfest.pl zaprasza na długo oczekiwany koncert zespołu Armia. Legenda polskiej sceny rockowej zagra 3 czerwca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Armia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Armia (źródło: materiały prasowe organizatora)

W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty – fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne – didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii.

Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu. Połączenie poetyckich tekstów z rozbudowanym instrumentarium i wyrafinowaną, ekspresyjną muzyką, synergią energetycznego rocka, folku, free jazzu i szeroko rozumianej awangardy, zawierającą cytaty z muzyki klasycznej, sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem.

Obecnie zespół tworzą:

Tomasz Budzyński – głos
Rafał „Frantz” Giec – gitara
Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe
Amadeusz Kaźmierczak – perkusja
Darek Budkiewicz – gitara basowa

Armia
3 czerwca 2017 roku, godz. 20.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Wrocław, ul. Purkyniego 1

Dodaj komentarz