• 2017-06-01

Rzuć okiem!

Już od 22 do 25 czerwca odbędzie się Szczecin European Film Festival. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się edycja letnia i jesienna. Jak zawsze Festiwal będzie badać granice światowego kina.

Szczecin European Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szczecin European Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

W czerwcu w sekcjach konkursowych zaprezentowane zostaną krótkie formy filmowe międzynarodowych twórców – TELEFON ART, a także produkcje lokalnych reżyserów w przeglądzie Zachodniopomorskie Shorty. Festiwal to przede wszystkim spotkania z widzami i twórcami. Podczas SEFF najważniejsza jest filmowa i bezpośrednia rozmowa o różnym postrzeganiu świata.

Na tegorocznym festiwalu pojawi się wiele ciekawych osobowości, takich jak wybitna polska aktorka Agata Kulesza, fotograf i laureat międzynarodowej nagrody World Press Photo Tomasz Lazar, muzyk i animator kultury Łona czy uznany krytyk filmowy Tomasz Raczek. Po raz pierwszy w programie duża dawka filmowych emocji dla najmłodszych w ramach SEFF MINI. A już w październiku najnowsze kino dokumentalne w Konkursie Europejskim i wiele innych filmowych (i nie tylko) wydarzeń.

Szczecin European Film Festival
Od 22 do 25 czerwca 2017 roku

Dodaj komentarz