Mchy i porosty w galerii Piktogram

Galeria Piktogram w Warszawie w pierwszych dniach czerwca organizuje dwa wydarzenia, w których udział weźmie Bartek Zaskórski, laureat Nagrody O.pl 2017 w kategorii Sztuki wizualne. 2 czerwca odbędzie się impreza muzyczna Jacek Sienkiewicz 9702 Record Release Party, a dzień później otwarta zostanie wystawa zbiorowa Czarna plaża w moim sercu.

„Czarna plaża w moim sercu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Czarna plaża w moim sercu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mocny początek sezonu letniego w Piktogramie wyznaczy także wspólna impreza Jacka Sienkiewicza i nowej generacji producentów rekomendowanych przez, przodujący w propagowaniu kultury winylu, warszawski sklep płytowy SideOne oraz wytwórnię Recognition.

Znanemu i lubianemu twórcy będą dzielnie sekundować goście – przede wszystkim dobry przyjaciel Andres Zacco (Ilian Tape, Argentyna), znany m.in. z występów na Berlin Atonal i wydawnictw na takich labelach jak Ilian Tape czy Greener. Należy się spodziewać, że wśród gości rozgrzewających publiczność w sali Recognition pojawią się również inni rozpoznawalni i wypróbowani DJe jak zjawiskowa KIM czy Bartosz Zaskórski zanany również jako Bartosz Zaskórski/Mchy i Porosty, który zaprezentuje min. płytę wydaną nakładem Recognition. Psychodeliczny environment powstanie we współpracy z naszym przyjacielem Sylwkiem, który wygeneruje multimedialne projekcje na żywo.

3 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy Czarna plaża w moim sercu. Wystawa składać się będzie z serii wideoklipów, historii, rysunków oraz obiektów powstałych w związku z winylową EP Mchów i porostów, projektu Bartosza Zaskórskiego, wydaną przez Brutaż. Zaskórski podobnie, jak w przypadku debiutanckiego albumu wydanego przez Recognition, czy projektów słuchowisk, zaprosił do współpracy grupę artystów wizualnych. Potraktował wydanie płyty jako pretekst do działania, za pomocą którego można przekroczyć standardowy sposób funkcjonowania muzyki elektronicznej: w odniesieniu do nośnika, w klubie, w ramach kultury klubowej, do typowego grona jej odbiorców.

Artyści: Bartosz Zaskórski, Rufus Rufson, Monika Olszewska, Patrycja Kuracińska, Jan Dybała , Maciej Cholewa, Brutaż

Jacek Sienkiewicz 9702 Record Release Party
2 czerwca 2017 roku, godz. 23.00
Jasna 1 w Warszawie

Wystawa zbiorowa Czarna plaża w moim sercu
Wernisaż 3 czerwca 2017 roku, godz. 19.00
Galeria Piktogram w Warszawie

Dodaj komentarz