Najgorsze gry świata na Ars Independent Festival

Tegoroczna odsłona Ars Independent (26 września – 1 października), katowickiego festiwalu filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu, jak co roku skonfrontuje widzów z tym, co myśleli, że wiedzą o współczesności.

Ars Independent Festival 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ars Independent Festival 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino czy literatura klasy Z znalazły sobie fanatyków – nie udało się to do tej pory rozrywce interaktywnej. Najbardziej kiczowate, legendarnie niegrywalne – po prostu – Najgorsze Gry Świata to próba sprawdzenia czy spośród gier wideo można wyłonić anty-dzieło na miarę muzycznego The Shaggs, filmowego The Room Tommy’ego Wiseau czy literackiego Eye of Argon.

Set choked&blind to poszukiwania na granicy estetyki szoku – wideoklipy, które wyraźnie odchodzą od popularnego nurtu teledysków promujących gwiazdy i wyidealizowaną wizję świata. Widzowie zmierzą się z twórczością nieobawiającą się dyskutować o ludzkich ograniczeniach, wadach fizycznych, nałogach, inności.

W Obligatoryjnych Odysejach widzowie wyruszą w podróż po teledyskach, stojących w opozycji do poszatkowanej montażowo konwencji wideoklipów, które znają z YouTube’a i telewizji. Set przybliży swoiste asamblaże teledyskowej formy z filmem krótkometrażowym, gdzie muzyka zostaje „wtopiona” we wciągające filmowe fabuły.

Warto przypomnieć, że jeszcze tylko do 31 maja trwa nabór do czterech, międzynarodowych konkursów o tytuł Czarnego Konia. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Ars Independent na stronie festiwalu.

Ars Independent Festival 2017
Organizatorzy: Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice
Od 26 września do 1 października 2017 roku
Katowice

Dodaj komentarz