Źródła interpretacji, jej możliwości i wyzwania

4 czerwca Małopolski Instytut Kultury oraz Stowarzyszenie Willa Decjusza zapraszają na drugi z pięciu wykładów dotyczących interpretacji dziedzictwa, który odbędzie się w zespole pałacowo-parkowym Willa Decjusza w Krakowie.

Wykład Jamesa Cartera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład Jamesa Cartera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie zatytułowane Racjonalna czy romantyczna? Źródła interpretacji, jej możliwości i wyzwania poprowadzi James Carter – międzynarodowej sławy ekspert interpretacji dziedzictwa, członek brytyjskiego Association for Heritage Interpretation, które w 2015 roku, w uznaniu jego zasług w tej dziedzinie, przyznało mu nagrodę za całokształt działalności.

Carter skoncentruje się na poszukiwaniu korzeni praktyki interpretacji dziedzictwa w kluczowych nurtach teorii edukacji i ich relacji do głównych prądów filozofii zachodniej – oświecenia i romantyzmu. Wytłumaczy, dlaczego komunikując się z odbiorcami, warto odwoływać się również do ich doświadczeń i emocji, a nie tylko intelektu. Postara się również udzielić odpowiedzi na nurtujące zapewne pytania: do czego interpretacja może inspirować dzisiaj, a także czemu i jak ma służyć.

Cicerone – cykl seminariów organizowanych przez Małopolski Instytut Kultury, przeznaczony dla kadr kultury, na który składają się warsztaty (obowiązują zapisy) i otwarte wykłady, prowadzone przez uznanych na arenie międzynarodowej zagranicznych ekspertów z zakresu interpretacji i udostępniania dziedzictwa.

James Carter. Racjonalna czy romantyczna? Źródła interpretacji, jej możliwości i wyzwania (wykład)
4 czerwca 2017 roku, godz. 17.00
Willa Decjusza w Krakowie

Dodaj komentarz