Finisaż wystawy w Spichlerzu Opackim

Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku zaprasza 4 czerwca na finisaż wystawy O kocie, co chodzi własnymi drogami, i o psie, który własnych dróg nie szuka.

Finisaż wystawy „O kocie co chodzi własnymi drogami i o psie który własnych dróg nie szuka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Finisaż wystawy „O kocie co chodzi własnymi drogami i o psie który własnych dróg nie szuka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

4 czerwca podczas finisażu wystawy O kocie, co chodzi własnymi drogami, i o psie, który własnych dróg nie szuka odbędą się m.in:

  • 12.00–12.30 Spotkanie z Magdaleną Bielicką, redaktorką naczelną magazynu „Kocie sprawy” ;
  • 12.30–13.00 Rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci „Pokochaj psa, pokochaj kota” (prezentacja prac dzieci);
  • 13.30–14.30 Koncert Mama Go dla Dzieci.

Mama Go dla Dzieci to program muzyczny w wykonaniu wokalistki jazzowej Małgorzaty Szmudy-Sycz dedykowany najmłodszym odbiorcom, ale z całą pewnością i starsi fani muzyki łączącej elementy dźwięków etnicznych, jazzowych i funkowych będą się dobrze bawić.

Oryginalny, niemalże „afrykański” ciepły alt Mama Go, bogate instrumentarium i elementy improwizacji pobudzają wyobraźnię. Autorskie utwory oraz znane, niebanalnie zaaranżowane przeboje muzyki dziecięcej oswajają dzieci z nieco ambitniejszą formą muzyczną. Mama Go dla Dzieci to edukacja muzyczna, interakcja z najmłodszymi słuchaczami, niepowtarzalny koncert familijny, a przede wszystkim dobrze spędzony czas w towarzystwie ciekawych dźwięków.

W trakcie finisażu będzie możliwość spotkania z psami terapeutami z Fundacji Dogtor.

O kocie, co chodzi własnymi drogami, i o psie, który własnych dróg nie szuka
Od 18 lutego do 4 czerwca 2017 roku
Kuratorka: Barbara Maciejewska
Muzeum Narodowe w Gdańsku / Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki)

Dodaj komentarz