Wystawa Końcoworoczna UAP 2017

Tradycyjnie od wielu lat mająca miejsce na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu Wystawa Końcoworoczna to prezentacja podsumowująca coroczne efekty pracy studentów. W tym roku odbywać się będzie po raz pierwszy w ramach Poznań Art Week.

Wystawa Końcoworoczna UAP 2017  – plakat (źródło: materiały organizatora)

Wystawa Końcoworoczna UAP 2017 – plakat (źródło: materiały organizatora)

W tym roku złożą się na nią ekspozycje ponad 140 pracowni UAP, ukazujące różnorodność sposobów myślenia o sztuce i otaczającej rzeczywistości oraz rozpiętość współczesnych strategii artystycznych i projektowych realizowanych w poszczególnych pracowniach w ramach autonomicznych, autorskich programów dydaktycznych. Na wystawie zostaną pokazane prace studentów stworzone w różnych mediach, od tych najbardziej klasycznych, takich jak malarstwo i rzeźba, po nowe media interaktywne i eksperymentalne, a także prace studentów kierunków projektowych.

Prezentacja dorobku studentów podsumowująca rok akademicki 2016/17 odbędzie się w tym roku w odmienionej formule, nadal jednak pozostanie pretekstem dla ukazania dynamicznych przekształceń, zachodzących zarówno we współczesnym procesie dydaktycznym w zakresie sztuk wizualnych, jak i w perspektywie indywidualnych doświadczeń, które na ten proces się składają.

Wystawa Końcoworoczna Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu 2017 odbywać się będzie po raz pierwszy pod idiomem Poznań Art Week. Poznański tydzień sztuki rozpocznie się na Uniwersytecie Artystycznym, a swoją kontynuację znajdzie w różnych przestrzeniach na terenie Poznania, a także poza miastem. W Miejskich Galeriach Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu odbędą się wystawy, które wraz z autorskimi ekspozycjami poznańskich galerii sztuki stworzą program pierwszego poznańskiego tygodnia sztuki.

Wystawie Końcoworocznej UAP 2017 towarzyszyć będą ponadto wydarzenia specjalne takie jak: projekt „Przestrzenie otwarte 2017”, odnoszący się do zagadnienia infrastruktury miejskiej w dobie transportu autonomicznego, „Przegląd portfolio BEHANCE”, przegląd portfolio dla studentów i absolwentów UAP z udziałem galerzystów i kuratorów oraz rozmaite wydarzenia muzyczne.

Wystawa Końcoworoczna 2017
Od 30 maja do 2 czerwca 2017 roku
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Dodaj komentarz