Scena muzyczna Festiwalu Młodzi i Film

Podczas 36. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film nie zabraknie atrakcji dla wielbicieli muzyki. Tegoroczna scena muzyczna to cztery koncerty, na których zaprezentuje się m.in. Natalia Przybysz i Baasch.

Natalia Przybysz, „Światło nocne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Przybysz, „Światło nocne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

  • 20 czerwca, godz. 22.00: Ballady i Romanse

Ich album, Zapomnij, przyniósł nominację do Paszportu „Polityki” oraz (wśród wielu innych) nagrodę Gwarancji TVP Kultury. Do świata filmu siostry Wrońskie ściągnęła Agnieszka Smoczyńska. Współpraca ta zaowocowała filmem i albumem Córki dancingu (2015). Płyta oferuje inne, bardziej rozbudowane aranżacje, niż te, które znamy z ekranu. Dużo brzmieniowych niespodzianek.

  • 21 czerwca, godz. 22.00: Baasch

Jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Producent, wokalista i autor tekstów. Jego muzyka oscyluje wokół ambitnej elektroniki, alternatywnego popu i muzyki filmowej. Porównywany jest m.in. do TR/ST, The Knife czy Depeche Mode. Jego utwory doczekały się remixów czołowych producentów polskiej ambitnej elektroniki. Jego muzyka współtworzy świat Płynących wieżowców Tomka Wasilewskiego.

  • 22 czerwca, godz. 21.00: Łąki Łan

Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie, a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

  • 23 czerwca, godz. 21.00: Natalia Przybysz

Już we wrześniu ukaże się nowy album Natalii Przybysz – Światło nocne, który zapowiada singiel o tym samym tytule. Wokalistka i autorka tekstów przez lata występowała w zespole soulowym i R&B Sistars, którego była współzałożycielką. Od 2006 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Od tamtej pory wydała albumy Maupka Comes Home, Gram duszy, Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin i Prąd oraz szereg singli.

Scena muzyczna podczas 36. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film 
Od 20 do 23 czerwca 2017 roku
Koszalin

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR