Scena muzyczna Festiwalu Młodzi i Film

Podczas 36. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film nie zabraknie atrakcji dla wielbicieli muzyki. Tegoroczna scena muzyczna to cztery koncerty, na których zaprezentuje się m.in. Natalia Przybysz i Baasch.

Natalia Przybysz, „Światło nocne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Przybysz, „Światło nocne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

  • 20 czerwca, godz. 22.00: Ballady i Romanse

Ich album, Zapomnij, przyniósł nominację do Paszportu „Polityki” oraz (wśród wielu innych) nagrodę Gwarancji TVP Kultury. Do świata filmu siostry Wrońskie ściągnęła Agnieszka Smoczyńska. Współpraca ta zaowocowała filmem i albumem Córki dancingu (2015). Płyta oferuje inne, bardziej rozbudowane aranżacje, niż te, które znamy z ekranu. Dużo brzmieniowych niespodzianek.

  • 21 czerwca, godz. 22.00: Baasch

Jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Producent, wokalista i autor tekstów. Jego muzyka oscyluje wokół ambitnej elektroniki, alternatywnego popu i muzyki filmowej. Porównywany jest m.in. do TR/ST, The Knife czy Depeche Mode. Jego utwory doczekały się remixów czołowych producentów polskiej ambitnej elektroniki. Jego muzyka współtworzy świat Płynących wieżowców Tomka Wasilewskiego.

  • 22 czerwca, godz. 21.00: Łąki Łan

Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie, a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

  • 23 czerwca, godz. 21.00: Natalia Przybysz

Już we wrześniu ukaże się nowy album Natalii Przybysz – Światło nocne, który zapowiada singiel o tym samym tytule. Wokalistka i autorka tekstów przez lata występowała w zespole soulowym i R&B Sistars, którego była współzałożycielką. Od 2006 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Od tamtej pory wydała albumy Maupka Comes Home, Gram duszy, Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin i Prąd oraz szereg singli.

Scena muzyczna podczas 36. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film 
Od 20 do 23 czerwca 2017 roku
Koszalin

Dodaj komentarz