Poszukiwacz marzeń, czyli reportaż z brazylijskich slumsów

Nakładem wydawnictwa Psychoskok ukazał się reportaż pt. Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii Karoliny Kozioł. Autorka relacjonuje wyprawę w jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie – brazylijskich faweli.

Karolina Kozioł, „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Karolina Kozioł, „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii to reportaż o kręceniu filmu dokumentalnego poświęconego brazylijskim fawelom, życiu w dzielnicach zubożenia, nędzy i przestępczości. Pięcioosobowa grupa studentów, połączona marzeniami, pragnieniem przygód i pasją podróżowania, udaje się do Rio de Janeiro, miasta Boga, ale przez Boga opuszczonego, aby pokazać prawdziwe oblicze slumsów i dociec prawdy o ich mieszkańcach.

Młodzieńcze, ambitne i pełne entuzjazmu próby dowiedzenia się, czym w odczuciu Carioca jest szczęście, jak można je zdefiniować, z jakiej perspektywy na nie spojrzeć, jak odnieść do uwarunkowań środowiska, w którym przyszło im żyć. A może faktyczny obraz szczęścia jest niezależny od przynależności do określonej grupy społecznej, zasobności portfela czy miejsca zamieszkania na świecie? I jak to poczucie szczęścia przekłada się na codzienne marzenia i pragnienia?

Karolina Kozioł, Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii
Premiera: 19 kwietnia 2017 roku
Wydawnictwo Psychoskok

Dodaj komentarz