Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA po raz 19. we Wrocławiu

W tym roku mija dziewiętnaście lat odkąd został stworzony we Wrocławiu jednen z trzech największych festiwali żydowskich w Polsce. Simcha w języku hebrajskim oznacza radość i to właśnie ją przede wszystkim ma wywołać wspólnie spędzony czas oraz odkrywanie bogactwa żydowskiej kultury. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 3-9 czerwca w Synagodze Pod Białym Bocianem.

Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Znakomitą okazją do radości jest obcowanie ze sztuką wykonywaną na bardzo wysokim poziomie artystycznym, którą zapewnia Simcha. W tym celu warto wybrać się na koncerty do Synagogi Pod Białym Bocianem (m.in. Neoklez z Lublina, Klezzmates z Krakowa), uczestniczyć w seansach filmowych (Kino Simcha: projekcie filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”), a także obejrzeć wystawę malarstwa Ryszarda Bilana (Galeria Platon), który do Wrocławia, specjalnie na festiwal, przyjedzie prosto z Paryża.

Niemniejszą satysfakcję przyniesie próba własnych sił w tradycyjnym tańcu żydowskim (warsztaty), czy śpiewie (zajęcia z cyklu Simcha dzieciom) oraz wysłuchanie niezwykle inspirujących historii wybitnych gości festiwalu, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Będą to m.in.: Artur Hofman, Aleksander Limisiewicz, Anatol Kaszen, Ignacy Einhorn, Jerzy Filc, rabin David Basok i rebecyn Danielle Chaimovitz Basok.

Czy można być zadowolonym bez czytania książek? Zdecydowanie lepiej wybrać się na festiwalowe spotkania autorskie niż sprawdzać odpowiedź na to pytanie. Literackie opowieści rozpocznie autorka z Berlina Nea Weissberg. Fragmenty jej książki Gorzki smak szczęścia przeczytają Róża Berger-Fiedler i Gabriel Berger. Muzycznie spotkanie wzbogaci występ Karsten Troyke (śpiew, gitara).

19. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA
Od 3 do 9 czerwca 2017 roku
Synagoga Pod Białym Bocianem
Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR