Weź udział w konkursie na spot o uczciwości w kulturze

Fundacja Legalna Kultura i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłaszają konkurs na spot promujący uczciwe korzystanie z kultury jako jeden z fundamentów funkcjonowania w cyfrowym świecie. Inspiracją dla tegorocznej edycji konkursu są słowa ikony polskiego kina, Zbyszka Cybulskiego.

Konkurs na spot o uczciwości w kulturze (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs na spot o uczciwości w kulturze (źródło: materiały prasowe organizatora)

Film to sztuka najbardziej popularna, bo dla milionów ludzi jest wciąż potrzebna jak chleb – przez swoją atmosferę, a także przez to, że każdy z widzów szuka poprzez swój film swej własnej twarzy, własnego życia, problemów, które wzruszają go osobiście – powiedział Zbigniew Cybulski.

Odwołując się do słów Cybulskiego organizatorzy konkursu chcą zwrócić uwagę na istotne znaczenie nie tylko filmu, ale szerzej – całej kultury dla naszego życia. Internet bez wątpienia zmienił świat, relacje międzyludzkie i dostęp do kultury, nie powinniśmy jednak tracić z oczu najważniejszego: Kultura jest wspólnotą twórców i odbiorców – jedni bez drugich nie istnieją. Dlatego tak ważne jest korzystanie z legalnych źródeł, dających dostęp do kultury zgodnie z wolą twórców i prawem.

By wziąć udział w konkursie, nie trzeba być profesjonalnym twórcą. Można zrealizować spot przy użyciu kamery, telefonu komórkowego lub przygotować animację. Liczy się kreatywność, umiejętność dotarcia z przekazem do odbiorcy i skłonienia go do refleksji. Ograniczeniem jest tylko czas – spot może trwać maksymalnie jedną minutę.

Nadesłane prace oceniać będzie jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, które przyzna następujące nagrody:

  • I nagroda: 8 000 zł
  • II nagroda: 4 000 zł
  • III nagroda: 2 000 zł

Dodatkowo zwycięzcy Konkursu odbędą praktyki na planie filmowym u najlepszych polskich producentów.

Konkurs na spot promujący uczciwe korzystanie z kultury
Zgłoszenia można nadsyłać do 6 września 2017 roku
Fundacja Legalna Kultura i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Dodaj komentarz