Podziękujmy wszystkim koniom

Do 3 września w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie potrwa wystawa Dziękuję ci, koniu. Poświęcona jest zwierzętom, które od tysięcy lat towarzyszą człowiekowi w rozmaitych czynnościach. Stąd też podział ekspozycji na różne grupy tematyczne: Praca, Uroda, Emocje, Chwila wytchnienia, Odpoczynek, Opieka, Zło oraz Niebo.

„Faworyci”, Wiliam Gillert, XIX w.; miedzioryt, papier Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, fot. Stefan Olech, MŁiJ (źródło: materiały prasowe)

„Faworyci”, Wiliam Gillert, XIX w.; miedzioryt, papier Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, fot. Stefan Olech, MŁiJ (źródło: materiały prasowe)

Konie ciągnęły i nosiły na grzbietach ciężary, których sami nie mogliśmy unieść – na ziemi i pod ziemią. Woziły nas na wojny, polowania, wesela i pogrzeby. Orały ziemię, byśmy mieli co jeść. Towarzyszyły nam w smutku i radości, w zwycięstwach i porażkach. Oddawały dla nas zdrowie, często życie. Wystawa w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, na której można zobaczyć blisko 200 dzieł sztuki oraz kilkadziesiąt muzealiów, poświęcona jest historii wyjątkowych relacji konia z człowiekiem.

Wystawie towarzyszy katalog wzbogacony wierszami i opowiadaniami o koniach oraz program edukacyjny, w ramach którego organizatorzy proponują: lekcje muzealne, warsztaty oraz spotkania, których tematem będzie opieka nad starymi końmi.

Więcej o wystawie Dziękuję ci, koniu w serwisie Wydarzenia.o.pl

Dziękuję ci, koniu
Od 5 kwietnia do 3 września 2017 roku
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich (Koszary Kantonistów)
Warszawa

Dodaj komentarz