XII Aukcja Charytatywna ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI

31 maja odbędzie się XII Aukcja Charytatywna ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI organizowana przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” wspólnie z Partnerem – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Celem wydarzenia jest zebranie środków na pomoc osobom z chorobami nowotworowymi i ich bliskim.

„ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od bieżącej edycji aukcja będzie miała dwie odsłony: letnią i jesienną, podczas których będzie można licytować dzieła współczesnych, polskich artystów. XII Aukcję Charytatywną poprzedzi wystawa przedaukcyjna. Swoje dzieła na letnią edycję aukcji ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI przekaże około 50 znanych i cenionych artystów, wśród których znaleźli się m.in.: Dorota Buczkowska, Lena Szczesna, Piotr C. Kowalski, Małgorzata Kosiec, Michał Warecki, Łukasz Huculak, GossiaZielaskowska, Ewa Kuryluk, Michał Szuszkiewicz, Magdalena Daniec.

Michał Szuszkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Szuszkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na organizację i realizację Integralnego Programu Zdrowienia, przeznaczonego dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich. Co roku Fundacja „Ogród Nadziei” wspiera ok. 200 osób, które przechodzą trudne doświadczenie choroby.

Choroba i leczenie onkologiczne są źródłem stresu dla wielu pacjentów, co osłabia ich zdolności immunologiczne i ogranicza dostęp do wewnętrznych zasobów. Te wewnętrzne siły są ważnym i niezbędnym elementem procesu zdrowienia, dlatego zespół specjalistów „Ogrodu Nadziei” opracował program, który obejmuje wielostronne działania wspomagające proces leczenia w sferze ciała, umysłu i psychiki, a także uwzględniające rolę wsparcia społecznego.

XII Aukcja Charytatywna ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI
31 maja 2017 roku, godz. 19.30
Wystawa przedaukcyjna: od 26 dco 31 maja 2017 roku
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie

Dodaj komentarz