Paulina Przybysz zapowiada nową płytę

26 maja wytwórnia Kayax Music oficjalnie zaprezentowała singiel Pauliny Przybysz pt. Dzielne Kobiety, który zapowiada autorski album artystki.

Paulina Przybysz, „Dzielne Kobiety” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Paulina Przybysz, „Dzielne Kobiety” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Paulina Przybysz przeszło dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak: Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo. Laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in. Fyderyków i Superjedynek. Artystka powraca z autorskim solowym albumem, tym razem pod własnym nazwiskiem i z utworami zaśpiewanymi po raz pierwszy w ojczystym języku. Wydawnictwo zaplanowane jest na jesień 2017 roku.

Singlem promującym album jest utwór Dzielne Kobiety, o którym sama Paulina Przybysz opowiada:

Dzielne Kobiety to numer, który powstał z połączenia eklektycznej basowej produkcji Zamilskiej i mojej zdecydowanej postawy, w której w wyniku ogólnoświatowego mocnego przebudzenia mocy kobiet, chcę krzyczeć o prawo do bycia sobą. To mój subiektywny krzyk, bardzo szczery. Kocham kobiety i ich różnorodność, odcienie delikatności i siły […]. Możemy być księżniczkami, divami, łobuziarami, możemy równie zdecydowanie jak mężczyźni stwierdzić, że lubimy sex. Możecie korzystać z całego dobrodziejstwa bycia czującą istotną bez poczucia wpajanego nam od dzieciaka, że czegoś nam nie wolno, bo jesteśmy kobietami. Utwór jest taneczny i transowy, ponieważ nie ma tańca bez poczucia wolności. Muzycznie trochę powracam do melodeklamacji, trochę zatracam się w etnicznym transie, jestem dumna, że udało nam się z Zamilską stworzyć swój własny świat w tym numerze.

Paulina Przybysz, Dzielne Kobiety
Premiera singla: 26 maja 2017 roku
Kayax Music

Dodaj komentarz