Otwarcie Polana Institute w Warszawie

Już 2 czerwca odbędzie się otwarcie Polana Institute, nowej instytucji zajmującej się sztuką współczesną w Warszawie. Jej założycielkami są Justyna Wesołowska i Marika Zamojska. Otwarciu będzie towarzyszyć wernisaż wystawy Married to the Nature.

Mikołaj Sobczak, kadr z filmu, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mikołaj Sobczak, kadr z filmu, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Married to the Nature, w pop-upowej przestrzeni pośród salonów ślubnych, to deklaracja zainteresowań nowej instytucji. Wiemy już, że natura nie jest i nie będzie jedynie inspiracją. Natura teraz i jutro jest polityczna, a podejście do niej definiuje naszą tożsamość; natura staje się metaforą zmian społecznych i politycznych. Skoncentrowanie się na naturze okazuje się najbardziej wyzwalającym ze wszystkich programowych ograniczeń. Bo wytchnienie, jakie daje nie tylko kontakt, ale też myślenie o niej może być najbardziej dostępnym rodzajem wolności, również w sztuce.

Artyści: Tymek Borowski, Terry Ellis, Nancy Holt, Magdalena Karpińska, Csilla Klenyánszki, Shigeko Kubota, Jennifer MacMillan, Nomadic State (Karolina Mełnicka i Stach Szumski), re4rest (Karina Królak, Patrycja Smirnow), Mikołaj Sobczak, Stach Szumski.

Wydarzenia towarzyszące wystawie:

  • 10 czerwca, godz. 16.00, oprowadzenie po wystawie
  • 21 czerwca, godz. 19.00, pokaz nowego filmu Mikołaja Sobczaka
  • 23 czerwca, godz. 19.00, finisaż z degustacją miodu z pasieki w Ustroniu Morskim mistrza pszczelarskiego Leszka Wesołowskiego
  • 24 czerwca, godz. 19.00, zakończenie roku dla studentów i wykładowców studiów Art in Practice przy Collegium Civitas połączone z pokazem filmu Mono Lake (1968–2004) Nancy Holt i Roberta Smithsona

Married to the Nature
Od 2 do 24 czerwca 2017 roku
Wernisaż: 2 czerwca, godz. 19.00
Polana Institute w Warszawie

Dodaj komentarz