• 2017-05-27

Najlepszy – nowy film twórcy Bogów

Jakub Gierszał, Tomasz Kot, Janusz Gajos i Arkadiusz Jakubik wystąpią w filmie o Polaku, który zachwycił świat, a który w kraju jest praktycznie nieznany. Trwa trzecia i już ostatnia transza zdjęć do nowego filmu reżysera Bogów – Łukasza Palkowskiego.

Jakub Gierszał, fot. R. Pałka (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Jakub Gierszał, fot. R. Pałka (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Łukasz Palkowski tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego życiowego dna. Głównym bohaterem filmu Najlepszy jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną.

Najlepszy to fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Na premierę filmu Najlepszy (poprzedni tytuł Podwójny Ironman) trzeba poczekać jeszcze do jesieni. Na ekranie pojawią się najbardziej utalentowani polscy aktorzy młodego i starszego pokolenia: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do Wołynia Wojciecha Smarzowskiego.

Najlepszy, reż. Łukasz Palkowski
Premiera: jesień 2017 roku
Mówi Serwis

Dodaj komentarz