• 2017-05-26

Rafał Lipski – Wewnętrzne obrazy

3 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Rafał Lipski – Wewnętrzne obrazy poświęcony twórczości jednego z najwybitniejszych polskich fotografów ostatnich lat. Wydarzenie odbywa się ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i Milanówku.

Fot. Rafał Lipski (źróło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Rafał Lipski (źróło: materiały prasowe organizatora)

Rafał Lipski specjalizował się w fotografii wnętrz i architektury, chociaż doskonale odnajdywał się także w fotoreportażu i innych gatunkach. Przez wiele lat współpracował z najlepszymi polskimi czasopismami i portalami wnętrzarskimi. Ceniony przez architektów, stylistów, dziennikarzy i grafików za wyjątkowe wyczucie piękna, perfekcyjny warsztat oraz profesjonalizm i pasję. Zarówno w życiu prywatnym, jak i pracy zawodowej był osobą bardzo sumienną i pomocną. Zarażał pozytywną energią. Jako człowiek niezwykle ciepły i serdeczny, gromadził wokół siebie wielu oddanych mu ludzi.

Marzył o wystawie swoich prac w galerii sztuki. Niestety nie zdążył tego zrealizować. Zmarł nagle 15 września 2016 r. Fotografie, które zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia, to najlepsze prace Rafała Lipskiego, obrazujące nie tylko jego wrażliwość artystyczną i doskonały warsztat, ale też to, jakim był człowiekiem.

Spotkanie poprowadzi Szymon Majewski – przyjaciel artysty z lat dzieciństwa.W programie jest też koncert-niespodzianka.

Rafał Lipski – Wewnętrzne obrazy
Od 3 do 11 czerwca 2017 roku
Wernisaż: 3 czerwca, godz. 14.00
Galeria Letnia Ogród Leonarda da Vinci w Podkowie Leśnej / Owczarni

Dodaj komentarz