Jubileuszowe Dni Zakopanego

Zakopane wkrótce świętować będzie szczególny jubileusz, 6 i 7 czerwca przypada bowiem 20. rocznica wizyty w mieście Jana Pawła II. Zakopane wspólnie z parafiami, instytucjami i stowarzyszeniami przygotowuje z tej okazji bogaty program uroczystości i wydarzeń towarzyszących.

20-lecie wizyty Jana Pawła II w Zakopanem – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

20-lecie wizyty Jana Pawła II w Zakopanem – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każdego roku o rocznicy wizyty papieża przypominają organizowane na początku czerwca Dni Zakopanego, łączące w sobie szereg wydarzeń kulturalnych. Tegoroczne Dni Zakopanego mają wyjątkowy uroczysty i jubileuszowy charakter.

Swoistym prologiem obchodów był XII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was”, który rozpoczął się 11 maja, oraz rozpoczynające się 13 maja obchody 100-lecia Objawień Fatimskich.

Aby utrwalać i propagować wartości oraz przesłanie duchowego testamentu św. Jana Pawła II, na czerwiec jest przygotowywanych wiele wydarzeń religijnych, kulturalnych i artystycznych, m.in. konkursy dla dzieci i młodzieży, przedstawienia, koncerty, przeglądy filmów, wystawy. Zostanie otwarta ekspozycja Duch i Materia Marka Szali – autora koncepcji ołtarza papieskiego na Mszę Pontyfikalną na Wielkiej Krokwi w 1997 roku. Będzie też można zapoznać się z multimedialnym projektem Muzeum Domu Jana Pawła II w Wadowicach zatytułowanym Urodziłem się w Wadowicach, który zostanie pokazany w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” – miejscu historycznie i symbolicznie najbardziej nasyconym wspomnieniem obecności św. Jana Pawła II.

Dni Zakopanego
6 i 7 czerwca 2017 roku
Zakopane

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR