Zobacz warsztat pracy

Już 26 maja odbędzie się wernisaż wystawy Warsztat pracy, która jest rezultatem cyklu warsztatów zorganizowanych przez Muzeum Sztuki i Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Cykl otwartych zajęć wprowadza zarówno w teoretyczne, jak i praktyczne aspekty działalności w polu sztuki współczesnej.

„Warsztat pracy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warsztat pracy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku projekt odbywał się pod hasłem Warsztat pracy, a program zajęć – opracowany przez artystę Roberta Kuśmirowskiego, kuratorkę Muzeum Joannę Sokołowską oraz kierownika Pracowni Multimediów Łukasza Ogórka – zapoznawał studentki i studentów z różnymi formami upubliczniania sztuki. W pierwszym bloku uczestniczki i uczestnicy zajęć konfrontowali się z praktycznymi i ideowymi aspektami przygotowywania wystaw, modelami instytucji artystycznych oraz współpracy z kuratorkami i kuratorami.

Podstawą drugiej części były ćwiczenia mające na celu otwarcie hermetycznego procesu twórczego na inność w sobie i na zewnątrz. Studentki i studenci eksperymentowali ze sposobami artykulacji własnych pomysłów w formie książek artystycznych, w których wykreowali fikcyjne instytucje, wystawy i postawy twórcze – figury ukazujące spektrum założeń artystycznych i osobowości, często stojących na przekór ich oswojonym przekonaniom. Wystawa prezentuje wykonane w ramach zajęć książki, funkcjonujące jako tytułowy warsztat pracy, rodzaj notatników pokazujących rozwój koncepcji artystycznej oraz same realizacje przygotowane w ramach projektu.

Uczestniczki/uczestnicy:

Mateusz Bidziński, Grzegorz Demczuk, Eliza Gawriołek, Adrianna Gołębiewska, Witold Gretzyngier, Bogna Juchnowicz, Marta Krześlak, Karolina Lipińska, Małgorzata Pawlak, Katarzyna Pomorska

Opiekunowie projektu: Robert Kuśmirowski, Joanna Sokołowska

Warsztat pracy
Od 26 maja do 14 czerwca 2017 roku
Wernisaż: 26 maja, godz. 18.00
Galeria ASP w Łodzi

Dodaj komentarz