• 2017-05-25

Teatralna katastrofa Prince Negatif

26 i 27 maja w krakowskim Teatrze Nowym Proxima odbędzie się spektakl performatywny Prince’a Negatifa pt. Crash.

Prince Negatif, „Crash. Kolekcja zderzeń” (źródło: materiały prasowe)

Prince Negatif, „Crash. Kolekcja zderzeń” (źródło: materiały prasowe)

Spektakl z elementami psychoterapii zbudowany na traumatycznych przeżyciach uczestników projektu przeniesie widzów w świat abstrakcyjnych obrazów. Jako teatr alternatywny przedstawienie nie bazuje jedynie na narracji tekstowej i grze aktorskiej. Jest interdyscyplinarną formą, przeżyciem „tu i teraz”, gdzie w oparciu o kolaż słów, ruchu i dźwięku, widz staje się częścią wydarzenia.

Technologia przenika naszą codzienność. Indywidualne „katastrofy” z jej udziałem wiążą się nie zawsze z fizyczną utratą, ale również z psychicznym naddatkiem uniemożliwiającym dotychczasowe życie. Staje się on źródłem podniecenia. Rodzajem wyzwolenia cielesnego i psychicznego. Tworzy patologiczną zależność –chłodną, automatyczną, pozbawioną emocji i sterylną jak konstrukcja nowoczesnych samochodów. Wyzwala brutalne pożądanie zabierając nas w podróż, której konsekwencji nie znamy, ale których coraz szybciej będziemy doświadczać także podczas tego spektaklu – mówi Prince Negatif.

Prince Negatif (Łukasz Błażejewski) – scenograf, malarz, projektant, współzałożyciel i dyrektor kreatywny Teatru Nowego Proxima w Krakowie. Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Twórca scenografii i kostiumów do przeszło pięćdziesięciu spektakli. Prezentował wystawy w wielu miastach polskich oraz zagranicznych m.in. w Orleanie, Berlinie, Norymberdze czy Paryżu.

Realizatorzy:

Reżyseria i scenografia: Łukasz Błażejewski (Prince Negatif)
Realizacja światło i dźwięk: Wojciech Kiwacz

Występują: Lady Ma-ga, Joanna Falkowska, Karolina Jarmołowicz, Natalia Sydor, Artur Ściera.

Prince Negatif, Crash. Kolekcja zderzeń
Performans: 26 i 27 maja 2017 roku, godz. 19.15
Teatr Nowy Proxima
Kraków, ul. Krakowska 41

Dodaj komentarz